Skocz do zawartości

Vectra A 1.8 nagle zaczela palić o połowę więcej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Moja Vectra A 1.8 i 93' nagle zaczęła palić 15Litrów/100.

 

Jezdze glownie w trasie i do tej pory nie palila wiecej niz 10l.

 

Teraz opisze jakie moga byc przyczyny:

 

2 tygodnie temu sprawdzajac poziom oleju w silniku zdziwilem sie bo bagnet okazal sie suchy dlatego niezwłocznie pojechałem na wymianę oleju, dodam ze wczesniej silnik nigdy oleju nie bral dlatego nie sprawdzalem jego stanu zbyt czesto.

 

Jakiś tydzien temu zdziwilem sie gdy auto staneło z powodu braku gazu.... zwykle przy takim przebiegu od ostatniego tankowania wystarczało go na jakieś 100km wiecej...

 

Dodam ze od jakiś 2 miesięcy słychać było jakieś takie dziwne "terkotanie" z auta... jednak ktos powiedzial ze to mozliwe ze od mrozów bo dochodzilo wtedy do -15 -20 ... wiec pomyslalem ze to normalne...

 

 

PODSUMOWUJĄC:

 

Auto tak jakby nie miało mocy i do tego pali 15l/100km zamiast 10l/100km

 

swiece i przewody wymieniane jakies 1.5 roku temu wiec obstawiam ze to nie to...

 

teraz zastanawiam sie czy to jakis lekko zatarty silnik (bo jeszcze jeździ :D ) czy moze coś innego - moze sonda lambda czytalem ze moze to byc przyczyną...

 

Nie wiem czy auto na benzynie tez tak duzo pali ale podejrzewam ze podobnie gdyz te same objawy takiego braku mocy i bardzo powolnego wchodzenia w obroty są zauwazalne zarówno na gazie jak i na benzynie...

 

Czy ktos wie co powinienem po kolei sprawdzać/wymieniać aby usunac usterke?

Czy dziwne terkotanie/duzo wieksze zuzycie paliwa i znaczny spadek mocy moze byc objawem lekko zatartego silnika??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luki13231323

Mam w mojej vectrze b to samo tyrkota na niskich obrotach i podczas gwałtownego dodania gazu słychac zgrzyt.Masz to samo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapusta

klekot jest normalny zawieszają się popychacze zaworów ale nie to jest przyczyną spadku mocy. to nie wpływa na konford jazdy. sprawdź sondę lambdę a potem czujnik od kompa temperatury. i zobacz tak z czystej ciekawości czy jak silnik pochodzi chwile nie kapię ci z wydechu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności