Skocz do zawartości

Kontrolka emisji spalin


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Zafirka 2.0DL16V.Zapala się co jakiś czas na krótko kontrolka emisji spalin / raz na dwa tygodnie /.Jeżdzę dużo, autko jest codziennie odpalane .Proszę o pomoc czego szukać.

Pozdrawiam,,,,:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapala się kontrolka to odczytaj błędy, może być wiele przyczyn. Spróbuj odczytać błędy metodą 2 pedałów (hamulec i gaz + zapłon) w niektórych wersjach to działa (miga kontrolka) a najlepiej pod kompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za rade . Jutro to sprawdze jade na komputer . jak się dowiem opisze co było,,,,

 

[ Dodano: Sob Mar 06, 2010 18:52 ]

Przeczyściłem zawór EGR i problemu narazie nie ma.

 

[ Dodano: Sob Kwi 03, 2010 14:16 ]

Tak problemu nie było ale krótko. Wymieniłem zawór EGR na nowy , no i dwa dni znowu nadzieji. Ponownie zapala się na wolnych obrotach ta przeklęta kontrolka po przejechaniu nie wielkiej ilości kilometrów.Po dodaniu tzw gazu do około 2000 obr gaśnie i nie zapala sie znowu przez jakiś czas. Sprawdziłem szczelność wężyków , wszystkie połączenia nie było nieszczelnośći. Nie mam już pomysłów na tą usterkę.Jeżeli ktoś wie coś więcej proszę o podpowiedz czego jeszcze szukać. Pozdrawiam,,,

 

[ Dodano: Czw Maj 06, 2010 11:33 ]

Ciąg dalszy EGR-u. Czy mógł by ktoś mi odpisać jakie powinny być nr katalogowe zaworków elektromagnetycznych EGR. Są trzy zainstalowane o różnych numerach.Jeden z zaworów ma nr 09158200 i wydaje mi się że to ten steruje zaworem pneumatycznym EGR.Dziękuję za podpowiedz.Pozdrawiam,,,, :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość krzys355

Podziele się informacją co było przyczyną zapalania się kontrolki emisji spalin.Błąd oczywiście P 400. Zakupiłem wakuometr i to pozwoliło mi zdiagnozować tę usterkę.

Na zimnym silniku wszystko wydawało się w porządku , natomiast jak rozgrzał się silnik i w komorze silnika była wysoka temperatura nasępował spadek podciśnienie w układzie zaworów elektromagnetycznych i serwa. Sprawdziłem działanie pompy wakum po odpięciu przewodu od serwa / oczywiście zatykając go /. Nie było spadku ciśnienia. Okazało się że jest uszkodzony przewód łaczący pompę wakum z serwem / pęknięcie w okolicy serwa / . Po wymianie wężyka i zaworu zwrotnego, profilaktycznie wszystko wróciło do normy. Ciśnienie w układzie -0,8 . Myślę że skończył się koszmar zapalającej się kontrolki i wyskakujących błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziele się informacją co było przyczyną zapalania się kontrolki emisji spalin.Błąd oczywiście P 400. Zakupiłem wakuometr i to pozwoliło mi zdiagnozować tę usterkę.

Na zimnym silniku wszystko wydawało się w porządku , natomiast jak rozgrzał się silnik i w komorze silnika była wysoka temperatura nasępował spadek podciśnienie w układzie zaworów elektromagnetycznych i serwa. Sprawdziłem działanie pompy wakum po odpięciu przewodu od serwa / oczywiście zatykając go /. Nie było spadku ciśnienia. Okazało się że jest uszkodzony przewód łaczący pompę wakum z serwem / pęknięcie w okolicy serwa / . Po wymianie wężyka i zaworu zwrotnego, profilaktycznie wszystko wróciło do normy. Ciśnienie w układzie -0,8 . Myślę że skończył się koszmar zapalającej się kontrolki i wyskakujących błędów.

U mnie ten sam problem, zapala się check raz na jakiś czas.

Zdiagnozowane to jest również jako za małe podciśnienie pompy wakum. Zauważ że zapala się podczas wolnych obrotów, np przy dojeździe do skrzyżowania, hamowanie i trzymanie hamulca, ciśnienie to ma wynosić min -0,7

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzys355

Dziękuję za informację.Tak samo było u mnie. Z chwilą wymiany wężyka wraz z zaworem zwrotnym pomiędzy pompą woku a serwem kłopot skończył się.W tej chwili jest wszystko OK . Pozdrawiam,,, :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności