Skocz do zawartości

Meriva 1,4 - dzwiek silnika


Gość gardi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno stałem się posiadaczem merivki niestety tylko 1,4, ale patrząc na spalanie może być.

Zastanawia mnie jedna rzecz (pytałem w ASO, podczas sprawdzania przed zakupem ale stwierdzili ze wszystko ok) dlaczego jak silnik zimny na biegu jałowym ale już po wyłączeniu ssania (obroty wg obrotka ok 600-700) chodzi ciszej niż po rozgrzaniu?? Jakoś jak stoję w korku (temp na 90st) ten tyrkot (prawie jak w deselu) trochę mnie drażni - TTTM tzn łąńcuch rozrządu mówi mi że jest :D ?

Zauważyłem też że podczas szybkiej zmianie biegów z 1 na 2 z dołu samochdu dochodzi takie charakterystyczne łup poducha pod skrzynią mowi papa?

W sobotę odstawiam merivkę na serwis na pierwsze wymiany olejów itp, więc może coś jeszcze do tego czasu znajdę

 

Po jakim przebiegu ustawia się zaworki w tym aucie (o ile nie są to samoregulatory)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego jak silnik zimny na biegu jałowym ale już po wyłączeniu ssania (obroty wg obrotka ok 600-700) chodzi ciszej niż po rozgrzaniu

Gdyby było odwrotnie obstawiał bym hydro popychacze.

Po jakim przebiegu ustawia się zaworki w tym aucie

Regulowane są hydraulicznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego jak silnik zimny na biegu jałowym ale już po wyłączeniu ssania (obroty wg obrotka ok 600-700) chodzi ciszej niż po rozgrzaniu

Zastanawiam się jeszcze nad napinaczem hydraulicznym łańcucha,

czy to że głośno chodzi po rozgrzaniu to nie jest jego wina.

Wiem że w Corsach z silnikiem 1,2 na łańcuchu problemem jest

właśnie wadliwy napinacz hydrauliczny który szybko ulega zużyciu

i silnik jak jest rozgrzany to pracuje jak traktor.

Ale to tylko moje gdybanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i silnik jak jest rozgrzany to pracuje jak traktor.

co przez to rozumiesz? Głośną pracę na wolnych czy w całym zakresie obrotów, lancucha jako tako nie słychac tzn nie obija się o wszystko wokół

 

[ Dodano: Sro Mar 03, 2010 21:16 ]

jakieś nowe informacje ?

 

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 20:16 ]

właśnie wadliwy napinacz hydrauliczny który szybko ulega zużyciu

i silnik jak jest rozgrzany to pracuje jak traktor.

 

zrobilo sie cieplo i czesciej mnie drazni ten dzwięk możesz napisać dwa zdania o tym napinaczu?

 

to jest roszeczke glosniejsze niz to

 

W srodku auta slychac dość dosadnie....

wystarczy dodać gazu i chodzi grzecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Meriva2006

Dobry sinik nie ma co przesadzać jak sie coś rozpieprzy to wtedy będziemy się martwić, wszystkie Merivy z łańcuchem taki klekot mają, zaufajmy oplowi co 200000 sprawdzić naciąg łańcucha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no bez żartów z tym zaufaniem - moja meriva zaczęła klekotać przy przebiegu 75kkm, zacząłem studiować internet, płukac silnik, zmieniać oleje na różne i w końcu zdecydowałem się na "przedwczesną wg opla" wymianę rozrządu - i teraz mam ciszę :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności