Skocz do zawartości

Problem Hamulce -nie odbija


Rekomendowane odpowiedzi

no i tarcze i klocki wymienione w przodzie. Całość odpowietrzona.Nowy płyn nalany. Ale problem jest nadal.przewó któym ciekł płyn również wymieniony. Cały czas prawe koło "trzyma". PO przejażdżce zobaczyłem że klocki z prawej strony mi sie pala(dymia).Czy może to być wina zapowietrzonego układu(pedał twardy)? Czy może źle, za mocno skręcone zaciski?Czy może klocki musza sie jeszcze dotrzeć?

 

Dodam,że na zimnych hamulcach klocki w prawym kole aż tak nie hamuja, dopiero jak sie nagrzeją samoczynnie mi hamuja i cieżko sie jedzie.

 

 

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wężyk chyba jest ok, bo go zdejmowałem i wyglądał na dobry.

 

Jeszcze trochę pojeżdżę i zdam relacja, ( kadet czasowo unieruchomiony pęknięty wężyk od paliwa. ;D )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość marian155

I już znam przyczynę tego trzymającego hamulca... Jest to wina tłoczka który wypycha ale już nie odbija. Dodam, że : klocki , tarcze nowe, wężyk giętki i ten"sztywny" też są nowe. sprężynki i te trzpienie od klocków też nowe, i nowa jest również gumowa osłonka na tłok. Teraz mam pytanie co mogę zrobić z tym tłoczkiem żeby go naprawić i czy w ogóle się da to zrobić. Hamulec już mam cały rozebrany.

 

Napisane drugi raz to samo więc usunąłem/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zaciski typu delco(2 metalowe tuleje, prowadzące cały zacisk) to najlepiej zmienić je na nowszy typ(automatycznie musisz zmienić klocki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marian155

Tak, raczej mam delco bo osłone na tłoczek też mialem delco :-)(48mm) a jest może jakieś tańsze rozwiązanie? za długo nim już jezdzić nie będę wiec nie chciałbym w niego inwestować, chociaż i tak już to zrobiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym wyjściem jest właśnie zmiana.

 

W kadettach były później montowane ATE, na takie same klocki jak te w delco(2 pręciki rozprężne trzymają klocki). Takich zacisków poszukaj na szrotach w kadettach c16nz w górę.

 

 

Z delco jest ten problem, że się zapiekają. Zrobisz go teraz, a za pół roku znowu będzie zapieczony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marian155

Wielkie dzięki za zainteresowanie ;D

 

No to pojadę na szrot zobacze co i jak. Tylko teraz mam pytanie czy muszę wymienić tylko tą część z tłoczkiem czy również tą drugą część dokręcana( przepraszam ale nazewnictwa nie znam) która jest bliżej koła i trzyma klocki z drugiej strony?

 

Wezme tą częśc z tłoczkiem i porównam na szrocie, czym będzie się różnić DELCO od ATE?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania

Delco:

Dołączona grafika

 

Ate(oba rodzaje):

Dołączona grafika

 

Ty masz delco, a szukać musisz ATE tych górnych na drugim rysunku.

Łatwo odróżnić oba rodzaje ATE, bo ten drugi typ(ten z innymi klockami) nie ma takiego drutu sprężynującego z przodu zacisku.

 

Takie jak ty szukasz były na pewno w kadecie C18NZ i prawdopodobnie C16NZ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marian155

Dziękuje za wszelką pomoc, na razie problem zażegnany. Pomógł znajomy"mechanik". okazało się że tłoczek zardzewiał w środku trochę( uszczelka w oplakanym stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności