Skocz do zawartości

Pytanie o amortyzatory .


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

W skrócie przedstawie mój problem.

Od pewnego czasu w mojej asterce słysze szum wydobywajacy się z przedniego koła, zwłaszcza przy skręcaniu w prawo i w czasie jady wolno. Jadąc powyżej 120 zaczyna latac kierownica. Więc wybrałem się do znajomego wulkanizatora celem wyważenia kół.

Gość stwierdził że opona nie równo się zdziera i się ząbkuje, i że jest to spowodowane amortyzatorem.

Podjechałem więc na stacje gdzie robią przeglądy gdzie zrobiono test tłumienia amortyzatorów. I tak tył 69-69% , przód 79-68 % -10 %-gorsze tłumienie na kole gdzie ta opona, więc pewnie czeka mnie wymiana amorów,.

i dwa pytania.

1. Jakie gazowe czy olejowe ?

2. Jaka firma killka przykładów z allegro, kayab tańszy hart, deco ?

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=182460390

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=186381897

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=183684011

 

Autko robi jakieś 10 do 15 tys. rocznie, raczej jeżdze sam, rzadko w 5 osób.

Czekam na rady.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie , nie wiem ile pojeżdze jeszcze tym autem, myślałem na jesieni zmienić może na inne auto, więc myślałem nad tańszymi amorami.Ma ktoś założone tej firmy Hart. Miałem kiedyś kupione do fiesty koncówki drążków z tej firmy i juz z dwa lata jeżdzą i są ok, więc firma wydaje mi się ok.

A druga sprawa piszecie gazow, a będzie cos kolidować że z przodu będą gazowe a w tyle nie zmienione olejowe ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopys, wtedy trudno będzie przewidziec zachowanie auta....może to doprowadzic do tragedi gdy w zakręcie tył wyprzedzi przód....tzn obrót o 180 stopni;/ Poza tym auto może dziwnię się bujac itp.I gdy przód ma byc na amorkach gazowych a olejowe na tyle gdzie będzie się bardziej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopys, opony miałeś kupione nowe,czy używki,bo jak te drugie,to może już były ząbki i tylko się same pogłębiły.Ząbki z przodu to rzadkość,na ogół tył się schodkuje.Amory nie są w takim złym stanie,a i na stacjach diagnostycznych przyrządy też oszukują.Może zajmij się oponami,zmień na lepsze.

 

Gdzie masz tego wulkanizatora w Wągrowcu,koło targowiska?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony poprzedni właściciel kupował nowe, jak ja kupiłem auto miały troche ponad rok i jeszcze gwarancje. Chociaż zastanawiając się to możesz mieć racje. Tej zimy one jezdziły na tyle, a z przodu były zimówki. Póżniej zostały z powrotem założone na przód. I od założenia ja wiem po 3 tygodniach zaczeła szumieć/opona to kormoran. z tego co wiem jakieś 115 pln nowa na tą chwile/. To może rzeczywiście zząbkowała sie w tyle i szlag ją trafił jak poszła z powrotem na przód.co sądzicie i radzicie ?

 

Co do wulkanizatora to ten koło dawnych zakładów POM na Janowieckiej koło Bertimexu w tej chwili

 

To może zostawić na razie amortyzatory w spokoju, przełożyc za bardzo opon nie moge bo tylnie nie są najlepszej jakości, tylko po prostu kupić nowe i założyć do przodu a te z powrotem na tył i zobaczyc co się będzie działo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wulkanizatora to ten koło dawnych zakładów POM na Janowieckiej koło

Kurcze ,pomyliłem się z Chodzieżą.

Może i faktycznie jak zamieniałeś opony na tył,to tam się wyząbkowała.Jak masz zamiar jeżdzić tylko rok,to taniej wyjdzie tylko wymiana opon,bo ta zząbkowana i tak nadaje się na szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności