Skocz do zawartości

Opel Corsa B r 1995 1,2l, 8V


Gość sokon1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam czasami problem z odpaleniem samochodu gdy silnik jest ciepły. Na zimnym silnik pali od tyku. Gdy jest ciepły czasami nie chce odpalić, trzeba poczekać aż wystygnie. Byłem dwa razy u fachowców, podłączenie do komputera pokazuje ze wszystko gra, żadnych usterek. Zdarzało się również, że na wolnych obrotach (np na skrzyżowaniu) silnik zgasł i nie zapalił dopóki nie ostygł.

Wymieniłem przewody WN, świece, silnik krokowy, nic to jednak nie pomogło.

Takie coś zdarza mi się średnio raz na dwa miesiące ale jest to bardzo stresujące jak silnik zgaśnie na skrzyżowaniu i nie rusza przez 15 minut.

Na forum jest wiele podobnych tematów ale żaden nie pasuje do mojego samochodu.

Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy coś takiego będzie zarejestrowane jako błąd?

Dziś próbowałem zczytać błędy i nic nie pokazuje.

Podejrzewałem również czujnik temperatury i odpiąłem kabel na próbę ale z odpiętym pali bez problemu.

Jak można jeszcze sprawdzić taki czujnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr. Speed

Ja swego czasu jak miałem jeszcze fiata uno to miałem podobny problem. Też autko po nagrzaniu gasło i musiało sobie "odpocząć". Wymieniałem po kolei: cewke, kable WN, świece aż w końcu cień podejrzenia padł na aparat zapłonowy w którym był zamontowany czujnik Halle'a no i przez jakiś czas jeździłem autkiem (jakiś miesiąc) i problem się znów pojawił. Wtedy tylko wymieniłem Moduł Zapłonowy i wszystko "grało i buczało" :wink: Także proponowałbym wymiane tego modułu :| Jeśli niewiesz gdzie się znajduje to odrazu Ci podpowiem, że jest on zaraz pod Cewką Zapłonową (takie czarne jakby pudełeczko ;) ). Myśle, że się nie mylę :| jeśli tak to niech ktoś bardziej kompetentny sprostuję :drunk::drunk:

Dodam tylko, że cała usterka właśnie polegała na zmianie temperatury silnika :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można jakoś sprawdzić ten czujnik Halla?

Kosztuje około 200 zł więc nie chciałbym kupować w ciemno. Usterka zdarza mi się bardzo rzadko, średnio raz na trzy miesiące, podczas gdy jeżdżę codziennie. Żaden mechanik nie chce się podjąć żeby coś z tym zrobić, każdy mówi żebym przyjechał jak się samochód stanie. Jak mam to zrobić kiedy samochód staje na 15 minut a potem przez kilka miesięcy wszystko jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr. Speed

Hmmm :wesoly: No ja nie wiem jak sprawdzić, ale jak ta sytuacja się zdarza raz na kilka miesięcy to może to nie być ten czujnik. Ja radziłbym Ci pojechać do mechanika i zapytać się czy jest jakiś cień podejrzenia, że to ten czujnik. Jeśli tak do proponowałbym jechać na jakiś szrot i kupić używkę. Nie wiem jak jest w Corsie, ale w Unie ten czujnik znajdował się w aparacie zapłonowym. Trochę trudna sytuacja :( Ja tam mechanikiem nie jestem, raczej samoukiem i znam się "tyle o ile" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego w jego corsie nz tez występowała taka usterka że na ciepłyn nie chciał zapalć czasem i trzeba było czekać w końcu po 3 miesiącach został wymieniony czujnik halla i skończyły się problemy....

 

Acha czujnika halla nie proponuję kupować używanego bo nie wiadomo w jakim będzie stanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bifrost14

Jeśli można nieśmiało zaproponować:

 

http://www.opel-shop.pl/product_info.php?products_id=1491&manufacturers_id=

 

...wprawdzie zamiennik, ale nie jest to 200zł... Nie jestem też pewien czy do Twojej bestii będzie w razie czego pasował...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo53

ten problem u mnie występował i doszedłem że to czujnik halla. on jak byłby zepsuty samochód nie pojedzie więc wymyśliłem że jest ok i go potraktowałem wd40. następnie jak wyparowało wytarłem do sucha całą kostkę, usztywniłem i do tej pory (prawie rok) jeźdzę i ustąpiły problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności