Skocz do zawartości

Dobre głośniczki do drzwi...


Gość PoLi1990

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W pierwszej kolejności spróbowałbym zasilić radio bezpośrednio z aku, jak to nic nie da, to najlepsze wyjście to jakiś wzmacniacz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Walderam

wiec co by było optymalnym rozwiązaniem problemu ??

Najlepiej pociągnąć sobie zasilanie do radia prosto z akumulatora kablem o przekroju minimum 10-15 mm kwadrat. Przester zawsze będzie się pojawiał przy dźwięku z USB czy z płyty z MP3, dźwięk skompresowany zawsze będzie w jakiś, choćby minimalny sposób, zniekształcony. Nie wiem, jak jest w wypadku Twojego radia, w niektórych modelach jest tak, że ustawienia korektora graficznego, podbicia basów itp. ustawia się niezależnie dla każdego źródła dźwięku, wówczas łatwo wyczuć optymalne ustawienia dla radia/cd/usb. Jeśli jednak takiej opcji nie ma, to bez lepszego zasilania problem nie zniknie, trzeba będzie po prostu mniej podkręcać potencjometr przy słuchaniu muzyki z usb/cd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pociągnąć sobie zasilanie do radia prosto z akumulatora kablem o przekroju minimum 10-15 mm kwadrat.

Po co aż tyle?

Tyle to się używa do wzmacniaczy 500-600W RMS, a nie radia, które ma w porywach 80W RMS łącznie z 4 kanałów.

 

Kabel o przekroju 4mm^2 jest całkowicie wystarczający.

Ja kablem 6mm^2 zasilałem radio(robiło jako deck, więc końcówki nie działały) i wzmacniacz na przód 2x50W RMS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do charczenia to dzisiaj dowiedziałem sie ze przyczyną moze być:

"słuchając z usb tracisz na jakości..ze względu na sposób transmisji muzyki..i na samą jakość tej muzyki..bo zapewne masz to w skompresowanych plikach mp3..z radia mp3 nie lecą..:)"

czy jest coś w tym prawdy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku z radia jest porównywalna ze średnim MP3.

 

Ja bym tu raczej stawiał na wyższy poziom dźwięku z usb(sporo radii ma możliwość ustawienia dźwięku innego źródła względem radia), większy apetyt na prąd(czego instalacja nie potrafi wydolić), albo po prostu, dźwięk z innego źródła, szybciej jest przesterowywany przez samo radio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli o mnie chodzi mogę polecić ci Hertz-e ja mam dokładniej http://prezeslion.fotosik.pl/albumy/458666-2.html są to 13 mam je zamontowane z tyłu w seryjnych miejscach i grają naprawdę dobrze byłem miło zaskoczony ich graniem nawet basik mają jeżeli o mnie chodzi na przód bym brał Hertz-e zestaw 2 drożny odseparowany na allegro widziałem takie za ok 270-280 zł :P to jest tylko moje zdanie na ten temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności