Skocz do zawartości

Patent na korektor siły hamowania astra f


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich serdecznie.

Od razu się przyznaje, że raczej nie za bardzo szukałem na forum.jeśli był już taki temat to przepraszam.

 

Za bardzo się na tym nie znam, ale chodzi o korektor siły hamowania w astra f(1.6 16v 100KM).Tam podobno jest jeden korektor z tyłu na "belce" na wysokości tylnych kół.i tu sie pojawia problem.

strasznie skrzypi, oj strasznie i pojawiają się odgłosy z tyłu jakby się coś tłukło na dziurach.tam podobno ociera jakiś plastik.mój znajomy jak tam coś nasmaruje to mam spokój na miesiąc dwa. wtedy jest cisza nawet na dużych dziurach,nic nie słychać,a później wszystko od nowa.cały czas myślałem, że mi się coś w zawieszeniu tłucze, a tu taka pierdułka tak potrafi człowiekowi życie uprzykrzyć. bardzo jest to denerwujące i głośne.

 

Chciałem zapytać czy ma ktoś na to jakiś patent, żeby się nie bawić tak co miesiąc. czy to już tak musi być.nie mam niestety kanału żeby się bawić.

A czy w Astrze II i III już jest ten problem rozwiązany, czy też jest tak samo.

 

Dziękuje za odpowiedzi

i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jest jeden korektor z tyłu na "belce"

... schyl się - nie potrzeba kanału - i upewnij się czy masz jeden ... raczej są dwa ...

myślałem, że mi się coś w zawieszeniu tłucze,

... bo tam się tłucze - nie bardzo mogę sobie wyobrazić co ma korektor do stuków ...

... podjedź na szarpaki i za dychę się dowiesz co się tłucze ... może sprężyna pękła ... albo tłumik nie wisi na wszystkich gumach ...

mój znajomy jak tam coś nasmaruje

... ale co ;(;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jest 1 korektor (od 90KM w zwyż) jest jeden

do 90 KM są dwa.

 

Zawieszenie jest w porządku.

to nie jest typowe tłuczenie się tylko dziwne hałasowanie tego korektora.

tam podobno jakiś plastik ociera i to sprawia wrażenie jakby się tłukło.

jak się naciska tył to słychać strasznie głośny hałas.(nie potrafię dokładnie tego opisać). a jak tam się coś nasmaruje (no właśnie nie wiem co dokładnie) to wtedy jest cicho i nic nie słychać i nic nie hałasuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się naciska tył to słychać strasznie głośny hałas

... to nie rozumiem dlaczego nie lookniesz pod auto a ktoś niech Ci pobuja autem ... będziemy wiedzieć co do cholery stuka ...

do 90 KM są dwa.

 

... tak, masz rację - w mocniejszych wersjach jest jeden ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

już temat można zamknąć,

poradziłem sobie

 

dzięki za odpowiedzi

 

ps. dzisiaj byłem na kanale i już wszystko się wyjaśniło

spokój nareszcie

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już temat można zamknąć,

poradziłem sobie

 

dzięki za odpowiedzi

 

ps. dzisiaj byłem na kanale i już wszystko się wyjaśniło

spokój nareszcie

pozdro

Podziel się więc rezultatem, to ktoś mając podobny problem będzie miał ułatwione zadanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

z jednej strony sprężyna jest zamontowana na korektorze a z drugiej na tworzywie sztucznym. jak ruszałem samochodem to ta sprężyna od strony tego tworzywa przeskakiwała (miała skokowe ruchy a nie płynne).te skoki powodowały straszne skrzypienie i hałas.jak sie okazało po rozebraniu to tworzywo było juz wytarte z jednej strony (spłaszczone od siły sprężyny) i wystarczyło obrócić to tworzywo (aby sprężyna równo przylegała) i zamontować ponownie.

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności