Skocz do zawartości

Problemy z moją Corsiną B 1.4 1994


Gość macik0071

Rekomendowane odpowiedzi

Gość macik0071

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i mam na imię Marcin.

Corse B 1.4 60km mam już prawie 2 lata, i mam takie problemy które mnie strasznie denerwują... ;(

Więc najpierw zacznę od benzyny, jak odpale na benzynie jest ok, silnik nagrzany czy nie to przeważnie jak mam 4-5 tys obr/min i wcisnę sprzęgło to obroty spadają na 500 czasem niżej i wracają do 1000, czasem przy wciśnięciu sprzęgła gaśnie bo obroty nie zdążą powrócić,

Następny problem to, gdy mam 1000 obr i gwałtownie(od razu) wcisnę gaz to go dławi i po 2-3 sek wkręca się na obroty.

 

Teraz problem z gazem.

na zimnym silniku cały czas gaśnie, jak jest już ciepły to jest ok do czasu kiedy mu troche przycisnę i wcisnę sprzęgło to zgaśnie albo obroty trzymają się 200-400 obr i tak falują do czasu do kiedy sie nie zatrzymam całkowicie i nie "wyluzuje" i puszczę sprzęgło, wtedy wzrastają do 1000 i jest ok ale później podczas jazdy wszystko się znowu powtarza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dario19823

wedłu mnie to cos jest z zapłonem .. jak nie wchodzi na obroty od razu to tylko zapłon.

 

[ Dodano: Czw Mar 11, 2010 22:02 ]

wiesz co tak teraz sobie mysle ze to moze byc zawor ERG ale wtedy paliła by sie konntrolka czek point

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macik0071

u nie jednego mechanika byłem i ... niccc:/ kasowali nie wiadomo co, bo żadnych błędów nie ma, wzruszyli ramionami i to wszystko. Wkręca się super tylko tak jak mówiłem przez 2 sek go dławi i póżniej idzie super

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo53

też tak miałem żle zapłon ustawiony. powinieneś sprawdzić również swiece oraz przewody wysokiego napięcia, silniczek krokowy od niskich obrotów. jak mi elektryk ustawił zapłon od razu ustało to co opisujesz że go dławiło przez 2 sekundy. ale oczywiście mogę się mylić

 

Pamiętam te chwile na skrzyżowaniu. ja mu w gaz a on zgasł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macik0071

za chwilkę dam linki do filmików które teraz nakręciłem i pokazują co się dzieje jak wcisnę szybko gaz, później będzie widać różnice jak będzie sie wkręcał na gazie gdzie tego dławienia nie ma a na sam koniec będzie migała kontrolka od błędów ale nie wiem jak to liczyć więc tez pokazałem i prosił bym o wskazanie błędu.

http://w203.wrzuta.pl/film/4Fsp6XAuqIh/corsa_b

http://w996.wrzuta.pl/film/7qglpV1xRDG/corsa_b

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo53

ja w piasecznie zapłaciłem za pełną opcję (sprawdził i poprawił) 120 zł. Dziś się doczytałem w gazecie że wolne obroty, problemy z falowaniem obrotów, zapalanie się kontrolki check engine, gaśnięciem na skrzyżowaniu lub na niskich obrotach może być spowodowane nie szczelnosią przewodów podciśnieniowych od kolektora dolotowego. po paru latach guma staje sie twarda i popuszcza. wiec ja muszę sprawdzić to w swoim bo podobne mam problemy nieraz. to jest potocznie zwane jako "lewe powietrze" które zakłóca pracę silnika oraz np. duże spalanie czy to że gaśnie lub obroty falują. wiec może nie być to wina czujników tylko zwykłej dziury jak w drodze he he.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności