Skocz do zawartości

tankowanie gazu


Gość solan

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam opla kadetta 1,6

do butli wchodzi mi 32 l gazu

ostatnio na jednej stacji orlenu w cieszynie weszło mi 36 l gazu

czy coś jest z butlą czy stacja oszukuje

dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od cisnienia jakie jest na pompie dystrybutora. Jezeli podczas tankowania cisnienie jest nizsze niz 10 atm (czy MPa - nie pamietam) to popros zeby przestali tankowac. Pracowalem na stacji LPG i wiem ze cisnienie ponizej 10 to juz oszustwo.

Zegar z cisnieniem musi byc przy dystrybutorze - zwykle pod trzymadelkiem na pistolet gazowy. Mam juz takie zboczenie ze zawsze na niego patrze podczas tankowania :niie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie pod temat.Mam taki problem,że normalnie mi tankowało 33 litry,a teraz od kilku tankowań wejdzie tylko 30.Podejrzewam wielozawór, tylko dokładnie co z nim może być??Rozumiem jak sie podwiesi,ale ze nie dotankuje to nowość dla mnie.Nie było nic grzebane w nim od początku (w całej swojej karierze tylko raz sie podwiesił).Pojęcia nie mam.Powiedzcie mi co z tym może być,choć i tak jak wypale gaz to spuszcze ciśnienie z instalki i wyjme wielozawór i lukne.Aha,próbowałem na 2ch stacjach,ale spróbuje na jeszcze jednej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzECHO, nie do końca jest to prawda (chodzi o ciśnienie) - jeżeli jest nowy dystrybutor to on sam po prostu "zwalnia licznik" i masz ilość litrów prawidłową. Pomyśl co mają zrobić na stacji gdy zbiornik jest w odległości 20-30 m od dystrybutora.

Sam to kiedyś testowałem w moim poprzednim samochodzie - na stacji (nowy dystrybutor oddalony) i stacje konkurencyjne. Zużycie identyczne.

 

Inna sprawa, że po paru miesiącach coś mi nawaliło i do butli 42 nabiłem 41.5 litra... jednak wszystko "wyjeździłem" i było ok. Od tego czasu do butli wchodziło mi 36-39 litrów - podobno kwestia wielozaworu, a właściwie tego pływaka co jest w butli. Niestety nie miałem czasu by tym się zająć, a teraz mam Opelka DI :twisted:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Nic nie tłumaczy takiego nabijania nas w butelkę. (co butla zwiększa swoją objętość w zależności od stopnia uczciwości sprzedawcy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Anonymous

Mam problem z tankowaniem do zbiornika LPG. Pojemność zbiornika 34 l a wchodzi tylko 18 l. Jaka może być tego przyczyna? 3 razy tankowałem i 3 razy to samo.

Instalacja z 2003 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność zbiornika 34 l a wchodzi tylko 18 l. Jaka może być tego przyczyna?

... zawór szwankuje - podjedź do gazownika... trzeba go wyciągnąć i zobaczyć czemu się wyłącza wcześniej ...

... jak mi spadł pływak to pokazywało, że jest bez przerwy pełna butla i w ogóle nie dało się zatankować ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności