Skocz do zawartości

Problem ze światłami - czy coś się spaliło ?


Gość przemek89k

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemek89k

Witam serdecznie, mam problem z Oplem Astra Classic - rocznik 2000. Otóż do dnia dzisiejszego wszystko było w porządku. Dzisiaj przestały świecić światła pozycyjne przednie i tylne (wogóle nie świecą) - natomiast kierunkowskazy działają. Po zapaleniu silnika na stacyjce także wszystko się pokazuje tzn. nie pokazuje żadnych awarii itp.. tylko działa normalnie.

Nie wiem czym jest to spowodowane i jaka może być przyczyna ? Brat miał dzisiaj przed tym lekką stłuczkę - tzn. było ślisko i zachaczył autem o inne z którym się mijał - jednak wydaje mi się że po tym światła normalnie działały - uszkodziła się tylko przednia rejestracja - lekko wygięła.

Wydaje mi się, że w aucie od pewnego czasu - czasami - czuć także jakiś swąd - czy mogły przepalić się np. jakieś kable - jeżeli tak to gdzie i jak to sprawdzić - ewentualnie jaki jest koszt ich wymiany.....

 

Czy ktoś miał podobny problem, że wszystko działało prócz świateł przednich i tylnych pozycyjnych (długich też nie ma) są tylko kierunkowskazy boczne, przednie i tyle a także światła awaryjne - działają.

 

Proszę o porady bo nie wiem co robić....

 

PS : Bezpieczniki sprawdzone i wszystkie dobre są - elektryk powiedział że do przekaźnika(co włączam światła) nie dochodzi napięcie - tak powiedział elektryk .... tylko świeci deska rozdzielcza... no i kierunkowskazy - co jest tego przyczyną i jak ją naprawić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to u niezłego elektryka byłeś akurat w astrach nie ma przekaźników na światłach mijania, a przełączniki które je zastępują lubią się psuć (na pewno w Fkach) mój stary kilka razy wymieniał - środek był wyraźnie przepalony. Te co montowali w AG miały już chyba poprawioną konstrukcję kilka razy swój demontowałem i nie wyglądał źle.

 

[ Dodano: Pon Mar 15, 2010 20:40 ]

Proponuję poszukać schematu kabli dochodzących do włącznika następnie zdemontować go i spiąć kable od świateł - jak się zapala to wiadomo co, jak się nie zapala to to raczej nie włącznik ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności