Skocz do zawartości

Opel Astra II nie kreci 1.7 DTL


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam

mam maly problem... samochod jedzil postawiłem go na praking, po 40min do niego wrociłem przkerecilem kluczyczyk zagrzalem swiece przekrecam dalej zeby uruchomic rozrusznik a tu nic. samochod odpalilem z pychu -zapalil normalnie. Przyjechałem do domu postukałme po rozruszniku wyczyscilem mase na silniku i dalej nic.. poruszalem bezpiecznikami przy akumulatorze taka podluzna puszka samochod zagadał.. pozniej poczyscilem styki bezpiecznikow odpalilem przeparkowalem po ok 10 min chce sprawdzic czy aby na 100% wszystko jest ok i nie kreci znowu, poruszalem/podociskalem ta kostka/bezpiecznikami samochod dalej nie kreci i po przekreceniu stacyjki (nie uruchomieniu rozrusznika) cso sie włacza jakis silniczek i ten silniczke dosc szybko sie wkreca na coraz wyzsze obr przestaje po wylaczeniu stacyjki jakies pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cso sie włacza jakis silniczek i ten silniczke dosc szybko sie wkreca na coraz wyzsze obr przestaje po wylaczeniu stacyjki

myślę że to pracuje rozrusznik (wirnik), ale padnięty jest bendiks lub przekładnia planetarna (jeśli występuje w tym rozruszniku).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie skąd dochodzi ten odgłos z kabiny czy silnika (może masz jakieś zwarcie i po przekręceniu kluczyka załącza rozrusznik ale elektromagnes nie wyrzuca bendiksu) przecież rozrusznik jest silnikiem elektrycznym i właśnie tak się zachowuje jak opisujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fisher77

Nie zapracowuje ci bendix skoro rozrusznik się kręci i wchodzi na obroty, usterka może występować okresowo - raz na jakiś czas tak jak u ciebie.

 

Jeśli wystąpiłoby zwarcie (przebicie cewek rozrusznika) to uszkodziłyby się bezpieczniki, przy uszkodzonych szczotkach rozrusznika ten by się nawet nie zakręcił, występuje wtedy delikatne przywarcie zasilania na cewce rozrusznika, czego efektem jest np. przygaśnięcie kontrolek na desce rozdzielczej

 

Przy uszkodzonej przekładni planetarnej rozrusznik jeśli zakręci to słychać w nim zgrzyty i trzaski spowodowane odłamkami zębatek powyłamywanych z przekładni (np od uderzania w rozrusznik młotkiem, trzeba to robić delikatnie), zębatki rozrusznika i przekładni planetarnej mogą też zostać zablokowane odłamkami uszkodzonej przekładni i rozrusznik nie zakręci, będzie też delikatne przywarcie zasilania spowodowane przyblokowaniem rozrusznika

 

Mam nadzieję że conieco pomogłem :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności