Skocz do zawartości

Opona przebita nożem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam :mrgreen:

 

jeżdżę corsą z 1993. dzisiaj na parkingu jedna opona przykuła moją uwagę, ale myślałam że mi się tylko wydaje. wracając do domu zrobiłam ok. 35 km, prawie nie zauważyłam różnicy podczas jazdy, ale lekko ściągało. teraz po 4,5 godziny prawie nie było w niej powietrza. opona (mam zimowe, nieco stare) jest przebita nożem na ok. 2 cm. czy można mniej więcej ustalić o której godzinie to się stało? czy taką oponę mogłaby przebić kobieta? tzn. czy miała by na tyle siły?

 

dziękuje za odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona (mam zimowe, nieco stare) jest przebita nożem na ok. 2 cm

Może pękła ze starości(widziałem takie pęknięcia i wyglądały jak przebite nożem)

czy można mniej więcej ustalić o której godzinie to się stało?

Raczej nie,chyba że znajdziesz świadków albo monitoring. :mrgreen:

czy taką oponę mogłaby przebić kobieta? tzn. czy miała by na tyle siły?

 

Pewnie że by mogła,zwłaszcza jeżeli uszkodzenie jest na bocznej części opony a zakładam że tak jest.Może wrzucisz jakieś zdjęcie,było by łatwiej.Ale jeżeli było by to przebite na wylot to kapcia masz w ciągu kilkunastu sekund a Ty piszesz że przejechałeaś 35km,ja stawiam na pękniecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzięki za odpowiedz, daro :wink:

 

opony są z 95 roku, ale "jak na wiek w dobrym stanie". sama nie wiem, kolega powiedział że to typowe przebicie nożem. postaram się wrzucić zdjęcie. wiadomo, zawsze lepiej jest wiedzieć, czy można się jeszcze czegoś spodziewać i czy uważać za każdym razem jak się wsiada w auto :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony są z 95 roku, ale "jak na wiek w dobrym stanie".

15 lat i jeszcze na nich jeździsz ?? Życie Tobie nie miłe ?? Tak stara opona jest już sparciałą i guma straciła swoje właściwości. Nie dziwię się że pękła z boku :mrgreen:

 

Ja moje wymieniłem jak miały 9 lat i niby były ok bieżnik jeszcze 6mm ale co z tego jak wszystkie z boków miały pęknięcia.

 

Wymień je wszystkie jak najszybciej !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Jeśli na coś ostrego najedziesz to też będzie wyglądało jak przebite nożem

następna sprawa jeśli jest z boku przebite to od razu zleci powietrze a nie jak mówisz że jechałaś na tym kole

Wątpię by ktoś się bawił by nuż wbijać w profil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

opony są z 97, nie wiem czy jest tu jakaś różnica, wcześniej źle odczytałam datę. kupiłam je w tamtym roku, ale to już inna historia, bo kompletnie się na tych rzeczach nie znam.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

zdjęcia nie są ostre, ale może się akurat da coś zobaczyć. ta szrama ma dokładnie 2 cm

Wątpię by ktoś się bawił by nuż wbijać w profil

mam nadzieję :mrgreen:

 

dziękuje za pomoc :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

No to jest z boku więc tak jak mówię powietrze od razu zejdzie

Nie ma możliwości by schodziło po woli

Jeśli ktoś ci to przeciął to jest bardzo chmmmmmmmmmmmmmmm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż pod albo nad uszkodzeniem(zależy od punktu widzenia) widać otarcie opony,może gdzieś najechałaś na coś i nacięłaś gumę a w trakcie jazdy uszkodzenie się powiększyło i powietrze zeszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tuż pod albo nad uszkodzeniem(zależy od punktu widzenia) widać otarcie opony,może gdzieś najechałaś na coś i nacięłaś gumę a w trakcie jazdy uszkodzenie się powiększyło i powietrze zeszło.

to otarcie jest na całej długości, na tej samej wysokości dookoła opony. trudno powiedzieć czy było już wcześniej, bo nigdy nie zwróciłam na to uwagi. możliwe że na coś najechałam, ale bym chyba to poczuła (?) i od razu sprawdziła.

mam założone teraz z przodu dwie letnie, z tyłu zimowe opony. myślę że auto jakoś pociągnie do następnej wypłaty :wesoly:

 

dzięki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ruszyłaś to ściągało Cię, czy dopiero po jakimś czasie? To "obtarcie" spowodowane jest jazdą na kapciu. Swoją drogą 35 km na flaku to felga powinna też zdrowo ucierpieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności