Skocz do zawartości

Rysy na szybie po wycieraczkach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdecznie,

 

proszę, poradźcie mi, czym mógłbym usunąć regularne skupiska rys na lewym boku przedniej szyby w mojej corsie? Regularne, ponieważ sprawiły je pracujące wycieraczki . Zna ktoś jakiś sprawdzony, skuteczny preparat usuwający rysy powierzchnię szyby? Czy konieczna wizyta u szklarza?

 

A na marginesie: jaki model wycieraczek polecacie do corsy, który nie rysowałby powierzchni przedniej szyby? Używam wyłącznie wycieraczek Boscha i jestem nieco zaskoczony ich rysującym działaniem...

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Praxia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddac specom do spolerowania

samemu mozna ''spalic'' szybe i bedzie kaszana

oni stwierdza czy da sie to zrobic czy lepiej nowa szybe wstawic

co do wycieraczek to dobre

nie tanizny z biedronki

 

to nie wycieraczki rysuja (chyba ze jakies tandety)

tylko syf ktory sie na nich zbiera (piach, lod ,liscie, owady, sol z drogi )

i uzywanie wycieraczek na zamarznietej nie oskrobanej dokladnie szybie

i niewyczyszczonych z lodu wycieraczek

wszystko wina uzytkownika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dac do spolerowania z tym że nie jest to zbyt dobry pomysł bo potem moga pojawić się refleksy świetlne, myśle że korzystniej wymieić szybę na nowa nie jest to droga zabawa, i przede wszystkim dbac także o stan wycieraczek i nie oszdczędzać na płynie do spryskiwaczy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Szyba jest idealnie plaska i wtedy wycieraczka dobrze przylega do szyby ale gdy spolerujesz te rese czyli sciagniesz malutenka warswe szkla w pewnym miejscu bedziesz mial problem z poprawna praca wycieraczek. Lepiej kupic uzywana szybe albno nowa i dbac o regularne wymiany pior wycieraczek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość bladymargot

Ty sprawdź, czy te wycieraczki poprawnie zamontowałeś. Mój misiek konkretnie porysował zanim zauważył, że krzywo je założył.

 

Puść wycieraczki, posłuchaj z zewnątrz z uchem przy szybie gdzie dokładnie trze, pomacaj, znajdź problem i napraw. Po co polerować, jeśli za chwilę znowu porysujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego weź kup sobie pastę tempo i pomoże. u mnie jak to zrobiłem wiele zyskałem więc to tylko wydatek około 8 zł i możesz sam zrobić a nie płacić wielkiej kasy za polerowanie szyby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego weź kup sobie pastę tempo i pomoże. u mnie jak to zrobiłem wiele zyskałem więc to tylko wydatek około 8 zł i możesz sam zrobić a nie płacić wielkiej kasy za polerowanie szyby.

użyłem pasty tempo do szyb ? ;) z tego co czytałem na opakowaniu ta pasta jest do lakieru..

 

Moim zdaniem, podczas mycia samochodu należy wytrzeć pióro w szmatkę aby usunąć brud i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja wiem ze to pasta do lakieru, ja wypróbowałem i byłem bardzo zadowolony z efektu jaki wyszedł po wyczyszczeniu. Wszystkie drobne ryski zginęły. Decyzja do ciebie należy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności