Skocz do zawartości

Bardzo wysokie obroty po starcie + nierówna praca silnika


Gość uzytkownik_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość uzytkownik_

Problem jest następujący : po uruchomieniu silnika wpada on na bardzo wysokie oborty, co trwa około 5 sekund, po czym obroty spadaja do normalnej wartości, lecz silnik pracuje nierówno, falując. Podczas jazdy działa skokowo reagując na pedał gazu, szarpie. Zauważyłem też, że jadąc np. na 4 biegu, gdy przez chwile puszcze gaz i docisnę ponownie, słychac pewne szurnięcie z okolic podwozia. Pierwszy raz podobny problem miałem 3 miesiące temu; trwało to przez jakiś czas w ciągu dnia przy każdej próbie odpalania, by po kilkugodzinnym postoju wrócić do normy. W dniu wczorajszym miałem powtórkę, a obecnie po postoju w nocy rano zapalił elegencko i wszytsko jest ok. Przy postoju i dodawaniu gazu mam wrażenie, że dzwięk jest taki, jakby było coś w układzie wydechowym przytkane, czyli, za przeproszeniem, przy niskich obrotach i dodaniu gazu reaguje lekkim "pierdzeniem" w pierwszej fazie, ogólnie raczej jest lekko przymulony, zapach spalin też w wypadku mocniejszego przygazowania jest podejrzany. Podczas awarii świecił się także "check engine". Czy ktoś zetknął sie z podobnym problemem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość uzytkownik_

Podczas awarii świecił się także "check engine".

Jakie są błędy??

Bo będziemy gdybać

Właśnie o gdybanie mi chodzi. Napisałem, że w przeciągu około 3-4 miesięcy zdarzyło sie tak dwa razy, i zanim cokolwiek zdążyłem zczytac, to wskutek postoju usterka się "naprawiła".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość konrado666

Ja miałem podobnie, tez miałem dzikie obroty na biegu jałowym, auto sie mulilo, pierdzialo i capiło paliwem. Wymieniłem sonde lambda, przewody zapłonowe i świece. Wszystko gra no może prócz obrotów czasami "skaczą"(na biegu jałowym) ale to trzeba wymienić silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Wszystko gra no może prócz obrotów czasami "skaczą"(na biegu jałowym) ale to trzeba wymienić silnik.

Nie mąć w głowach i nie pisz takich bzdur B)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Miałem podobny problem z falującymi obrotami, dodatkowo czasem potrafił zatrzymać się na 1,5 tys. Jakieś 2 tygodnie temu zaczęło coś brzęczeć przy określonych obrotach silnika. Okazało się, że padła rolka napinacza paska klinowego. Po wymianie silnik szybciej się wkręca na obroty a problemy z falowaniem ustały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności