Skocz do zawartości

Pytanie o olej w oplu astrze f z 1993 roku


Gość Mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateuszek

Witam,

Wiem, że kilka takich wątków już było, ale nie konkretnie do mojego modelu. Jak wspomniałem w innych wątkach zakupiłem taką astrę z silnikiem 1.4. Bardzo proszę doradzić jakiego oleju mam użyć do tego silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszek, mogłeś zadać pytania na temat oleju silnikowego, klocków, oleju do skrzyni biegów, wymiany uszczelki miski olejowej w jednym temacie a nie zakładasz 3 tematy i w każdym inne pytanie :/

proszę doradzić jakiego oleju mam użyć do tego silnika.

Nie napisałeś także jaki przebieg ma Twoje auto i czy łyka olej, ale patrząc że jest prawie pełnoletnie to można przewidywać że ma sporo na kulane. Zalej silnik olejem mineralnym GM 15W40. Niska cena przyzwoita jakość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateuszek

Witam,

Chcialem sie trzymac zasad i zalozylem temat do odpowiedniego rodzaju podforum. Jesli zle zrobilem, to przepraszam. Auto jest z 93 roku ale jest nadwyraz zadbane. Absolutnie nie lyka oleju. Jezdzone przez dziadka (pierwszy wlasciciel) i w zwiazku z tym ma tylko 140000 udokumentowanego przebiegu. Czy wobec powyzszego zasadnym jest uzycie oleju o ktorym wspomniano? Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebiegu i jeżeli nie łyka oleju to zasadne

jest pozostać przy oleju którym silnik był wcześniej zalany.

Jeżeli jest syntetyk to zostań przy nim jeżeli zaś półsyntetyk to przy półsyntetyku.

A jeśli minerał to lej minerał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateuszek

Bogo, tylko ja nie wiem jaki tam jest olej... Ten dziadek juz ma demencje i nie wie gdzie co jest... Ile litrow wchodzi takiego oleju i gdybys jednak dal znac jaki to ma byc olej? I moglibyscie napisac ile litrow potrzeba oleju do skrzynii biegow? Dzieki bardzo za odpowiedz

[ z gory :D ]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemności Opel Astra F 1,4

- zbiornik paliwa 52 dm3

- układ smarowania 3,5 dm3 (z filtrem)

- układ chłodzenia 5,7 dm3

- skrzynia biegów 1,6 dm3

- układ hamulcowy ok. 0,4 dm3

- układ kierowniczy ze wspomaganiem ok. 1 dm3

Nie sądzę by w tym silniku był inny olej niż mineralny. więc nadal proponuję byś zalał silnik

olejem mineralnym GM 15W40. Niska cena przyzwoita jakość.

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateuszek

Bogo, na allegro sprzedaja olej Castrol SLX Professional Powerflow 0W30 BMW. Jest to olej syntetyczny. Bardzo tani. Pochlebne opinie o nim pisza. A co Ty o tym myslisz? Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszek, auto masz wiekowe, na początku lat 90-tych nie lało się olejów syntetycznych do samochodów Opla. Więc prawdopodobnie Twój samochód od samego początku jeździ na oleju mineralnym. Jeżeli teraz zalejesz go olejem syntetycznym to wystąpi prawdopodobieństwo rozszczelnienia silnika.

olej Castrol SLX Professional Powerflow 0W30 BMW. Jest to olej syntetyczny. Bardzo tani. Pochlebne opinie o nim pisza. A co Ty o tym myslisz

Ten olej ma zastosowanie między innymi w nowoczesnych silnikach benzynowych i diesla posiadających filtr DPF. Ty nie musisz używać oleju do nowoczesnych silników benzynowych, gdyż Twój silnik takiego oleju nie potrzebuje jest zbudowany w o wiele starszej technologi. To chyba na tyle. Zrobisz jak będziesz uważał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności