Skocz do zawartości

Trzeszcząca deska


Gość marpod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu kupiłem sprowadzonego Opla Zafire 2006 1,9 CDTI 74kW. Przez jakiś czas jeździło się bez najmniejszych zastrzeżeń, ale od paru miesięcy mam jeden denerwujący problem - deska rozdzielcza strasznie trzeszczy. Zastanawiam się co może być przyczyną i jakim sposobem udało się ludziom z komisu zamaskować tę wadę - a może powstała już później. Trzeszczy przy każdym zwiększaniu obrotów także problem jest dla mnie coraz bardziej irytujący. Czy ktoś z Was miał już taki problem - jeśli tak to jak temu można zaradzić.

Podejrzewam że któryś klips odpuścił i w tym miejscu deska jest luźna, ale może przyczyna jest inna. Może pomógłby demontaż deski, ale do tego musiałbym mieć instrukcję, bo wolnych środków na tego typu sprawy w warsztacie nie posiadam.

Z góry dzięki za wsparcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam podobny problem - przy niskiej temperaturze trzeszczy jakby to miejsce po środku deski gdzie jest głośnik. Na razie podłożyłem pod pokrywkę głośnika takie gumki od drzwi - jest trochę lepiej ale nie kiedy coś jeszcze "zabrumi" przy dodawaniu gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problem z trzeszczeniem środkowej części konsoli. U mnie ten problem pojawił się jesienią i ciągnie do dziś. rzeczywiście im zimniej tym trzaski większe. W zasadzie trzaski pojawiają się tylko na bruku.

 

Gdzieś już czytałem o tym problemie i postaram się znaleźć tamten wątek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam spotkałem się dokładnie z tym samym, udało mi się zaradzi " przez przypadek" otóż chciałem zdemontować deskę, w tym też celu chciałem wyciągną , zdjąc górną pokrywę ( tę pod którą jest głośnik z telefonu). Udało mi się jedynie odczepi zaczepy od strony szyby przedniej, reszty mi się nie udało tzn nie chciałem robi niczego " na siłę". I tak to zostawiłem tj z odczepionymi " wciskami" od strony szyby. Gołym okiem nie widać ze przednia część tego elementu odstaje od deski o około 0,5 cm - a przestało trzeszczeć, cisza jak na cmentarzu, Widocznie materiały się " napięły" albo jakoś tak. Ważne że działa. Polecam Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szoker

ja zrobiłem tak - zdjołem pokrywę głośnika i wsadziłem kawałek gumy (stara uszczelka od drzwi o grubości ok 2-3 cm) pomiędzy górną pokrywę a dół w samym końcu tuż pod szybą. Nie wsadziłem tego pod osłonę głośnika tylko dalej pod szybę.

Od tego momentu deska zamilkła :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności