Skocz do zawartości

C14NZ problem z rozrusznikiem


Gość Crater

Rekomendowane odpowiedzi

witam, po raz kolejny zwracam sie do was o pomoc.

 

mam jakieś awarie rozrusznika ostatnio. Jest tak ze jeśli autko odpala to nawet przy mrozach (-17* C) od dotknięcia dosłownie. Czasem jadę, zgasze silnik, chce odpalić i cisza. Nawet nie przekręci się rozrusznik. Wogóle zero jakiej kolwiek reakcji. Mialem już kilka takich sytuacji. Kiedy przychodzę do autka następnego dnia i próbuje odpalić to odpala bez mrugnięcia okiem.

 

Zastanawiam się czy to kwestia całego rozrusznika, a może samego włącznika elektromagnetycznego rozrusznika? A może ktoś miał podobny przypadek i powie co zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo53

czujnik hallotronowy sprawdź. raz łączy raz nie. kostka nie może się ruszać. mi kiedyś mechanik połamał i dlatego podejrzenia padają na ten czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ze pytam jak laik ale gdzie jest ten czujnik?/

 

 

ps: przypomnialo mi sie ze w sytuacji jak nie che odpalic to czasem po przekreceniu kluczyka slysze jak by klikniecie po prawej stornie samochodu pod schowkiem. Wydaje mi sie ze tam jest modul Multitec. moze to byc z tym zwiazane?? Sprobuje dzisiaj zrobic test na spinacz czy wyskocza jakies bledy ale jak robilem go ze 2 miesiace temu to nic sie nie dzialo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo53

najlepiej opiszę to tak. znajdź kopułkę w którą wchodzą przewody wysokiego napięcia. przewód do czujnika znajduje się od spodu 1 cm od kopułki na lewo (w aparacie zapłonowym). ta kostka jak ją otworzysz będzie miała 3 bolce (takie płaskie) sprawdź czy nie zaśniedziały. możesz zalać ją wd40 ale wytrzyj do sucha by nie było żadnego połączenia między przewodami.

 

jak ci zgaśnie i nie będzie chciał zapalić. jedna osoba zapala samochód a ty ruszasz tą kostką. jak zapali znaczy, że to pewnie łączenie w kostce coś nie tak. ja tak miałem.

 

"APARAT ZAPŁONOWY Z CZUJNIKIEM HALLA

awaria czujnika Halla powoduje unieruchomienie silnika. Sterownik nie otrzymuje sygnału o obrotach silnika i nie wysyła impulsu do modułu zapłonowego w związku z tym nie jest wysterowana cewka zapłonowa i nie ma iskry na świecach oraz nie jest uruchomiona pompa paliwa." więcej na http://corsa-b.cba.pl/silnik.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki przemo za szczegolowe wyjasnienie. Ale wydaje mi sie ze wyzej opisany problem pojawia sie gdy silnik gasnie w trakcie pracy i nie chce dac sie odpalic. A u mnie jest tak ze puki pracuje to jest ok. Jak go zgasze to wtedy mam problem z odplaeniem. Nigdy nie gasl mi sam z siebie.

 

dlatego pytam o rozrusznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij i wyczyść rozrusznik od środka - 10 minut roboty, a będziesz miał z głowy jedną z przyczyn i rozrusznik będzie lepiej pracował

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności