Skocz do zawartości

Pykanie przy kręceniu kierownicą


Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomi-momi

no tak, tylko u mnie ten dzwięk pojawia się zawsze przy zatrzymaniu pojazdu i zaczyna mnie to wkurzac, w mieście to jest masakra, nie sądze, aby to były przeguby, z której strony, czemu ten dzwięk czasami zanika ?np.przy próbie wrzucenia biegu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelvc

Byłem u mechanika i powiedział mi że to przeguby. Mówił żeby tym sie nie przejmować bo to jest pierdoła jedynie może wkurzać jak się kręci kierownicą i tak tryka. Podobno są to większe koszta dlatego na razie dałem sobie spokój. Zobaczymy po zimie co się dalej będzie działo. Na razie jak coś więcej będziesz wiedział to daj znać.

 

 

jesli mechanik zdiagnozował że to przeguby i mówi że to pierdoła :shock: , to się z tym nie zgodzę ,bo to trzeba naprawić,co innego jeśli by chodziło o gumy na stabilizatorze ,bo one nawet nowe to trzeszczą,stukanie na postoju i po skręcie kierą świadczą o uszkodzonych łożyskach amortyzatorów,i to bym koledzy obstawiał na początku,, :SMILE:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

no tak, tylko u mnie ten dzwięk pojawia się zawsze przy zatrzymaniu pojazdu i zaczyna mnie to wkurzac, w mieście to jest masakra, nie sądze, aby to były przeguby, z której strony, czemu ten dzwięk czasami zanika ?np.przy próbie wrzucenia biegu?

Po pierwsze napisz jaki masz u siebie silnik i autko, po drugie ten dźwięk nie cichnie jak wciśniesz sprzęgło ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bodek-32

Po pierwsze napisz jaki masz u siebie silnik i autko, po drugie ten dźwięk nie cichnie jak wciśniesz sprzęgło ?

Ja mam opla signum z silnikiem 1,9 dcti 2005 po liftingu 150 km i mi pyka jedynie przy skręcaniu kierownicą w lewo i od czasu do czasu w prawo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomi-momi

ja mam opla signum 1,9 cdti 2007 rok 120 konny i dzwięk nie cichnie po wciśnięciu sprzęgła...w ogóle nie jest od niego uzależniony..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja również mam odgłosy przy skręcaniu, nawet na postoju! Sądzę że to będą górne łożyska amortyzatorów, właśnie je kupuję. Jak usterka ustąpi to się podzielę informacją:)

Ps. Przeguby zaczynają strzelać podczas skrętu (w momencie kiedy auto ciągnie! , nie na luzie) , a jak zaczną strzelać przy jeździe na wprost to już jest ich koniec! I nie jest to drobiazg! Jak nie chcemy stanąć w szczerym polu to koniecznie trzeba to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was u mnie nadal tyka jak wcześniej i nic innego się nie dzieje. Byłem u innego mechanika to potwierdził że to przegub zewnętrzny. Powiedział, że z czasem będzie trzeba wymienić i to tyle jak mi te trykanie nie przeszkadza. Pozdrawiam was.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności