Skocz do zawartości

Problem Astra F


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pare problemów.

 

Skrzynia biegów:

Niedawno kupiłem auto, przez 2 tygodnie skrzynia działała bez zarzutów, dopiero później zaczął się problem, ciężko wchodziły biegi 1,2 i 5, jest to Astra F 1.6 71KM EcoTec '95 , później trochę się uspokoiło i działało, ale ostatnio już prawie nie mogłem wrzucać, często musiałem ruszać z trójki. Na razie auto stoi, bo nie mam kasy żeby naprawić, ale chciałbym się orientacyjnie dowiedzieć co może się dziać, czy mogą to być jakieś części, czy raczej cała skrzynia. Co do wrzucania, to wrzucając na 1 albo 2 nie czuje że bieg normalnie wchodzi, tylko tak jakby się ślizgał i wskakuje na 3 i 4.

 

Sprzęgło:

Strasznie piszczy przy naciskaniu(działa wszystko ok), czym mógłbym to nasmarować, albo coś i czy mógłbym to zrobić od środka auta, czy jakoś inaczej?

 

Wycieraczka:

A dokładnie tylna, nie reaguje w ogóle jak chcę ją włączyć. Podobno wystarczy wymienić jakiś bezpiecznik,a le nie wiem o co chodzi:D

 

Elektryka:

Jadąć na obrotach powyżej 2tyś, świeci, mruga kontrolka od hamulca ręcznego, czy to może być z elektryką związane??

 

Z góry dziękuj za wszelkie odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Strasznie piszczy przy naciskaniu

Łożysko ślizgowe do wymiany

Podobno wystarczy wymienić jakiś bezpiecznik

Sprawdź w skrzynce z bezpiecznikami który jest przepalony

świeci, mruga kontrolka od hamulca

ręcznego

Sprawdź włącznik. Jak zaciągasz ręczny to może całkiem nie spuszczasz ręcznego

Co do biegów to zobacz ten temat

http://forum.opel24.com/biegi-corsa-b-vt31907.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

uważam że wyłącznik jest do wymiany a sprawdź jeszcze przewody może gdzieś jest przetarty i robi zwarcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobne problemy u siebie, mam to samo autko.

 

Piszczeć może też połączenie linki z pedałem gazu, u mnie tak było... potem linka się zerwała. Założyłem nową, miejsce połączenia posmarowałem gęstym smarem do łożysk i jest cisza i spokój. Chyba że problem leży w samym sprzęgle.

 

Również miałem problem ze źle wchodzącymi biegami. mechanizm drążka zmiany biegów się niestety wyrabia. Ja wymieniłem klin łączący do wybieraka, na pająku dwie gąbkowe podkładki, nasmarowałem połączenia kulowe. Potem regulacja mechanizmu i każdy bieg wchodzi lekko i bez problemu. Potem jeszcze wymieniłem olej w skrzyni biegów, po czym skrzynia odzyskała zupełnie dawny komfort użytkowania. Części mechanizmu w ASO kosztowały 40zł.

 

Wycieraczka, nie działa mi od kiedy mam auto. Niestety trzpień wycieraczki zapiekł się, no i spalił silniczek. U Ciebie jak wywaliło bezpiecznik to może jeszcze silnik żyje. Proponuję wymontować mechanizm i go sprawdzić i nasmarować przed wkładaniem nowych bezpieczników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczka:

A dokładnie tylna, nie reaguje w ogóle jak chcę ją włączyć. Podobno wystarczy wymienić jakiś bezpiecznik,a le nie wiem o co chodzi

Potraktuj mechanizm ramienia wychodzący z klapy preparatem penetrującym, np:WD-40.

Poruszaj troszkę, znów psiknij WD i tak aż uda się poruszyć.

Oczywiście bezpiecznik też do sprawdzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności