Skocz do zawartości

Mocowanie zapasu sintra


Gość kitek_27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kitek_27

Witam Panów. Mam sintre ale nie mam dojazdówki na miejscu pod spodem, ogólnie

chuba mam tam coś nie tak. Prosiłbym o jakieś zdjęcia ja to ma wyglądać od spodu jak

ktoś ma na zbyciu. Ja mam tylko jeden zardzewiały pręcik (od zderzaka) idący do jakiejś kostki metalowej. Nie mam pojęcia jak to ma być. A wkurza mnie zapas w bagazniku. I korzystając zna ktoś dokładnie jaki rozstaw szpilek jest w kołach w sintach? Chcem aluski jakieś fajne założyć a w necie piszą 5x115 na allegro piszą w ogłoszeniach że 5x114,3 so sintry a gość mi mierzył i mu wykazało 5x120. Normalnie meksyk. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STRUS_TM

Cześć kitek_27! "Panowie",ale poważnie zabrzmiało ;) ! Co do zapasu-w miejscu zapasówki mam zbiornik LPG. Zapas (dojazdówka) wisi u mnie w pokrowcu na fotelu III rzędu i dodatkowo mocowana paskiem. Oryginalnie koło jest podwieszone na lince,którą podciąga się za pomocą klucza do kół i specjalnej szpilki wsuniętej w otwór widoczny po otwarciu tylnych drzwi. Szpilka jest w pokrowcu razem z lewarkiem (schowek w "bagażniku"z prawej strony). Pozdrówka i bezstresowej eksploatacji Sinterki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kitek_27

Ja posiadam tylko lewarek i klucz, magicznego "pręcika" nie miałem w zestawie. Myśle,że mam nie kompletny zestaw pod spodem. Pomysł z podwieszonym kołem na oparciu siedzenia niezły, ale czemu mając miejsce na dole mam tak też zrobić. Dzięki za podpowiedź. Pozdawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten magiczny pręt wygląda jak płaski śrubokręt tylko na drugim

końcu ma łeb jak śruba tak że pasuje na niego klucz do kół.

Wkładamy tą końcówkę do otworu w zderzaku na to klucz do

kół i kręcimy aż dojazdówka opadnie.

 

Na Allegro bez problemu dostaniesz ładną dojazdówkę oraz komplet kluczy z lewarkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Tu zdjęcia pokrojowe tego mądrego amerykańskiego wynalazku mocowania zapasu. Miałem urwaną linkę i była w środku. Na szczęście dużo się nie urwało i mogłem wykorzystać tą starą w środku. Najpierw dałem do warsztatu (bo nie mogłem odkręcić tego elementu) gość mówił mi że banał dla niego może mi to zrobić i tu się kurnia pomylił, po tygodniu oddał mi to roznitowane i w częściach i powiedział, że złom nic się z tego nie zrobi. Jedyne co to wymoczył w ropie. Jak ja zobaczyłem tą łamigówke z części ze środka to się załamałem. Panowie to tylko mogli wymyślić amerykanie-masakra. Ale dzięki bogu jakimś cudem poskładałem to w całość i udało mi się to zrobić. Ten patent na końcu linki do trzymania dojazdówki też własnej konstrukcji (kawałek teflonu znitowany z blaszką aluminium dla pewności). Nie mam fotek z przebiegu, a szkoda, więc udostępniam już po złożeniu i odrestaurowaniu. i zamontowaniu z zapasem pod spodem:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16fdd1615eb8682e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8c5f16364dc8877a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b31277e2e59e664e.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności