Skocz do zawartości

Problem Opel Corsa 1.0 12V Brak oleju! Pomocy!!!!


Gość matcorsa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matcorsa

Witam wszystkich! Mam problem ze swoim Oplem Corsa 1.0 12v 2000r. Mianowicie wszystko zaczelo sie dwa tygodnie temu, kiedy zauwazylem ze zaczela sie swiecic kontrolka silnika na liczniku, i samochod podczas wciskania pedalu gazu tracil na chwile moc lecz po chwili znow zaczal przyspieszac. Znajomy mechanik powiedzial ze prawopodobnie jest to problem z zaworem egr. Lecz dzisiaj z ciekawosci sprawdzilem stan oleju, niestety okazalo sie ze nie ma go wcale. Nie swiecila sie zadna kontrolka informujaca mnie o niskim stanie. Bardzo prosze was o pomoc. Mial ktos z was podobny problem? Jezeli tak to piszcze, bede bardzo wdzieczny! Dodam ze auto mam od nowosci, przebieg 140 000. Zawsze olej i filtry wymienialem na czas, i nigdy nie zauwazylem by bral olej. Z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze zaczela sie swiecic kontrolka silnika

na liczniku,

Rozumiem że błędy zostały odczytane?

 

Znajomy mechanik powiedzial ze prawopodobnie jest to problem z zaworem egr.

Prawdopodobnie?

Stwierdził to "na oko" czy na podstawie odczytu błędów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matcorsa

Niestety nie podpinal pod komputer, ale naprawia przewaznie Ople i powiedzial takie objawy swiadcza o nie sprawnym EGR. Ale czy od uszkodzonego egr mogl mi zaczac brac olej? I to w tak krotkim czasie taka ilosc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie ma wycieków, czy w okolicy czujnika ciśnienia oleju jest suchy.

Zawór EGR nie do końca ja bym sprawdził jeszcze przepływomierz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

kolega z tego forum mnie poinformował ze producent przewiduje ze corsa w max normie moze palic na 1000km 0,7L oleju i jest to dopuszczalne. Czyli Norma Opla to 0,7 litra na 1000 km. Dla tego co 1000KM trzeba sprawdzać olej :( W czoraj kolega Audi A4 przyjechał TDI :( ja mu patrze na bagnet a tam oleju nie ma w jaka on panike wpadl :-) Sie nie dziwie tyle wladowal kasy juz w te auto :beer: wiec wlalem mu dop jego silnika odpowiedni olej :) Castrola do Disla :) i powiedzialem zeby sprawdzał co 100km i ze jak bedzie mu szybko uciekał , lub po 1000km bedzie znów miał prawie że sucho to moze sie zaczac martwic i szykowac na mały remoncik silnika :) EGR jest od spalin :) Zeby je przepalic kilka razy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matcorsa

Kolego darkside13. Piszesz ze norma spalania oleju to 0,7 l na 1000 km Dodam ze od ostatniej wymiany oleju przejechalem juz jakies 8000 km czyli mozliwe jest ze oleju nie ma dlatego poniewaz silnik go juz wypalil? :beer: Pierwszy raz sie spotykam z zuzyciem takiej ilosci w moim silniku tym bardziej przy takim przebiegu 140.000. Slyszalem o takich sytuacjach spalania oleju, ale to w silnikach powyzej 200.000 a nie przy 140.000. :( Sprawdzalem czy nie ma gdzies wyciekow ale wszedzie suchy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

Silniki 1.0 nie należą do udanych :( dużo osób ma z nimi problemy zawsze coś. inni na 1000km dolewaja 0.3L inni 0.6L dopuszczalne jest 0.7 jesli wiecej to po prostu olej jara ci sie z benzyna. Znam osoby co szanuja auta maja 110-120tys przebiegu i musieli uszczelki spod glowicy wymieniac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 1.0 nie należą do udanych

To prawda.

Jeśli chodzi o zużycie oleju w tych silnikach to on czasem nie zużywa a pożera.

Znajomi, którzy mają tą popierdówkę oczy przecierali ze zdumienia kiedy wyjmowali suchy bagnet w celu sprawdzenia poziomu oleju.

W 1.0 trzeba wyjątkowo często go sprawdzać.

 

Slyszalem o takich sytuacjach spalania oleju, ale to w silnikach powyzej 200.000 a nie przy 140.000.

x12sz przebieg 210 tys.km, dolewka oleju w ciągu 10.000km wyniosła u mnie 0,3l.

Spalanie oleju znikome, w 1.0 tego nie osiągniesz.

Najważniejsze aby mieściło się w normie-wg instrukcji obsługi norma dla silnika x10xe wynosi 0,075l/100km.

Czyli 0,75l/1000km.

Oblicz sobie sam ile przejechałeś, ile dolałeś i będziesz wiedział czy wszystko jest jak trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matcorsa

Wlasnie teraz zaczynam dostrzegac wady tego silnika. :( Po obliczeniu wychodzi mi mniej wiecej norma czyli 0,7 l. Czyli mowicie ze wszystko jest wporzadku? A co jezeli chcial bym zastosowac gestszy olej? Zmienilo by to cos? Jezeli tak to poradzcie jaki byl by najlepszy? Jezeli teraz bym go zalal nowym olejem to czy konieczne jest wymienic filtr oleju? Dodam ze przejhechalem na nim 8000 km. Z gory dzieki i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymienia się co 10.000km lub co roku.

 

Jezeli teraz bym go zalal nowym olejem to czy konieczne jest wymienic filtr oleju?

Oczywiście.

Inaczej wymiana oleju mija się z celem, świeży olej wypłucze cały syf ze starego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności