Skocz do zawartości

Opel Astra 1.4 16v - tłucze przy dodawaniu gazu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Posiadam Opla Astre 1.4 16v z 98 roku. Od kilku tygodni mam pewien problem, który generalnie nie wpływa na jazdę autem, ale bardzo mnie denerwuje.

Otóż przy dodawaniu gazu, szczególnie na niższych biegach, coś dziwnie mi się tłucze - niestety moja wiedza na temat konstrukcji samochodów jest mizerna, ale mogę powiedzieć na pewno, że tłucze się między siedzeniem kierowcy a tylną kanapą. Oczywiście na dole :mrgreen:

Gdy przyśpieszam np. mocniej na trójce, lub dalej na czwórce, to stukanie wciąż słychać, ale nie jest już tak denerwujące i intensywne. Najgorzej jest na niższych biegach, gdy samochód się jeszcze nie "rozhula", czyli na początku jazdy.

Ktoś powiedział mi, że to może być bardzo błaha sprawa związana z tłumikiem. Jak myślicie, czy to faktycznie jest ten problem?

 

Dopisek: zapomniałem o najważniejszym. Dzieje się to tylko wtedy, gdy wciskam pedał gazu. Gdy tego nie robię, samochód chodzi pięknie i nic nie stuka.

Dzięki!

 

poprawiłem,zbyszek670, ma rację nie krzyczymy.(daro)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Otóż przy dodawaniu gazu, szczególnie na niższych biegach, coś dziwnie mi się tłucze - niestety moja wiedza na temat konstrukcji samochodów jest mizerna, ale mogę powiedzieć na pewno, że tłucze się między siedzeniem kierowcy a tylną kanapą. Oczywiście na dole

Sprawdź stan poduszek skrzyni biegów i silnika.

Ktoś powiedział mi, że to może być bardzo błaha sprawa związana z tłumikiem. Jak myślicie, czy to faktycznie jest ten problem?

Może być również ten problem. Wejdź pod samochód poruszaj cala rura wydechowa i zobaczysz czy puka.Pzdr.

Posiadam Opla Astre 1.4 16v z 98 roku.

To do profilu.

DOPISEK:

nie krzyczymy na forum.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

czesc

podjedz sobie do kogos na kanal - mozesz miec dziury w tlumiki, popsuty katalizator, albo jakas srubka sie wypiela i cos Ci dzwoni pod spodem B)

gadki na forum tu niewiele pomoga, trzeba jechac na kanal

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dziękuje za Wasze głosy - oczywiście podjechałem na kanał i potwierdziła się wstępna diagnoza. W tłumiku coś się tłukło, został wywalony katalizator, wstawiłem zamiast niego strumienicę i jest bardzo OK od tamtego czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności