Skocz do zawartości

Zafira 1.8., szarpanie- pomocy


Gość eryk79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Wiem, było już sporo wątków na ten temat ale myślę że nikt nie stracił tyle czasu na szukanie defektu co ja. Niestety jak do tej pory nie przyniosło to żadnego skutku. Moja Zafira 1.8 benzynka dostaje czkawki i szarpie w przedziale 2500 - 3500 obr/min mówię o normalnym spokojnym przyspieszaniu, ponieważ jak depniemy w pedał bardziej ostro to jest to niewyczuwalne. Podczas ruszania ze skrzyżowania czasami tez potrafi się zdławić, przerwać tak jakby zabrakło na chwilkę paliwa ale nie zawsze. Jadąc spokojnie np. na drugim biegu przy 2500 obr/min tez nie można utrzymać stałej prędkości tylko tez nią szarpie. Próbuje opisać wszystkie objawy aby jak najwyraźniej przedstawić Wam mój problem. Jadąc natomiast na piątym biegu ok 100 - 120 km/h odczuwam lekkie i znów to słowo "delikatne szarpanie jakby gubił prąd na jednej świecy".

 

A teraz napisze co już zamieniałem, podmieniałem itp.

Zestaw cewek, czyli nakładka na świece, przepływomierz, przepustnice, czujnik położenia wału, czujnik położenia wałka rozrządu i dalej dupa, dalej nic, dodam ze autko ma przejechane 132 tyś. i ma pod maska silnik X18XE1. Ktoś mi mówił ze może być katalizator zapchany, kto inny że zawór EGR, kolejny kolo że jakiś zawór na listwie wtrysków który reguluje ciśnieniem paliwa , potem że może powinienem sprawdzić ciśnienie w cylindrach i ciśnienie pompy paliwa (była wymieniona na zamiennik o tym samym numerze z allegro) tak dalej i tak dalej. Co Wy na te sugestie powiecie?:beer: Powiem na koniec tylko tyle że już mnie strzela jak mam dalej szukać bo teraz to ja już nie mam pojęcia gdzie i czego szukać a poza tym moja cierpliwość dobiega końca.

 

Proszę o odpowiedź i pomoc. :beer:

 

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje.. Eryk :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy sprawdzałeś, są jakieś?

To już trochę powymieniałeś :mrgreen:

Zajmij się teraz zaworkiem EGR i go zaślep.

Odkręcasz zawór i pod niego dajesz podkładkę z blaszki,

podkładkę wytniesz np. z puszki, zostaw tylko jeden otwór na grzybek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności