Skocz do zawartości

Klima dzwiny problem


Gość biker_boy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość biker_boy

Jako że jestem tu nowy, na początek witam wszystkich serdecznie.

 

Właśnie nabyłem Opla Astrę 2.0 DTI 2002r. i mam problem z klimatyzacją.

 

Po przekreceniu kluczyka (bez odpalania) załączają się oba wentylatory i ciągle pracują. Po odpaleniu silnika oba wentylatory dalej kręcą. Na zegarach świeci się kontrolka klimy.

 

Podjechalem wczoraj do znajomego mechanika, który zajmuje się klimą i sprawa wyglada tak:

 

Podłączylismy auto pod kompa i nie mozna połączyć się bezpośrednio ze sterownikiem klimatyzacji- tak jakby nie widzial sterownika klimy.

Z kolei łącząc się ze sterownikiem silnika komputer pokazuje błąd czujnika ciśnienia klimy i brak czujnika temp. zew. Czujnika temp. zew. nie ma, zostały po nim tylko 2 kabelki (albo 2 niebieskie albo niebieski i bialy- nie pamietam dokladnie :mrgreen: )

 

W związku z tym zastanawia mnie fakt czy skoro komputer pokazuje blad czujnika cisnienia klimatyzacji to od razu kupic i zakladac, czy skupic sie jeszcze na samym sterowniku, bo zmylił nas fakt, że nie da sie połączyc z samym sterownikiem klimy.

 

A może to wina braku czujnika temp. zewnetrznej?

 

Pościągalismy wszystkie wtyczki ze sterownika, przeczyścliśmy je ale dalej to samo - brak połączenia.

 

Po odpieciu tego czujnika z osuszacza wentylatory dalej pracuja i konktrolka dalej sie swieci.

 

Mam jeszcze jedno pytanko: czy najpierw zająć sie klima od strony mechanicznej, tzn uzupelnic, spr szczelnosc itp i pozniej kombinowac z elektryka? Czy to w tym przypadku nie ma znaczenia?

 

Bardzo prosze o jakieś rady, wskazowki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość biker_boy

zacznij od tego co brakuje

bo po co bedziesz nabijac jaki tak nie ruszy

czyli rozumiem ze najpierw mam kupic czujnik temperatury zewnetrznej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość biker_boy

Założyłem czujnik temp. zew. , klima jest nabita, szczelna itp i niestety dalej jest to samo. Oba wentylatory się kręcą (na poczatku oba, pozniej tylko ten od chlodnicy silnika) i dalej świeci się kontrolka klimy, a sama klima sie nie zalacza.

 

Takze juz sam nie wiem, co to moze byc?

 

Nie mozna polaczyc sie ze sterownikiem klimy, a jak polacze sie ze sterownikiem silnika to pokazuje blad czujnika cisnienia klimatyzacji.

 

I dalej nie wiem, czy to wina sterownika (bo nie da sie z nim polaczyc), czy wina tylko czujnika cisnienia klimy, tak jak wskazuje sterownik silnika.

 

Prosze o jakies rady, bo nie chce kupic sterownika, a okaze sie ze to czujnik, lub odwrotnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość biker_boy

Panowie problem rozwiazany, kupilem ten czujnik i dalej bylo to samo, ale okazlo sie ze uszkodzona byla wiazka kabli ktora idzie do sterownika klimy i nie bylo sygnalu wlasnie na tym czujniku i dlatego komputer pokazywal blad czujnika - takze mam nowy czujnik, choc stary jest 100%, no ale coz....czlowiek uczy sie na bledach, AREK dzieki za pomoc i zainteresowanie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności