Skocz do zawartości

Za dużo oleju, jakie skutki?


Gość DontHitMe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DontHitMe

Witam,

mam pytanko, mam Vectre 1.8 16V '98 200.000km przejechane. Zmieniłem olej z 10W40 na 15W40 Lotos Minerał i niestety zostało nalane za dużo o jakieś 0.5l. Zanim się kapnąłem zrobiłem 400km. Dzisiaj po 16 jadę zlać to coś i zastanawiam się nad Castrol Magnatec 15W40 lub wrócić do 10W40 też Castrol, co radzicie?. I jeszcze pytanko, czy ten nadmiar może skutkować po takim dystansie jakimiś skutkami ubocznymi i być przyczyną tego, że zimny silnik lub ciut rozgrzany nie chce od razu zapalać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostało nalane za dużo o jakieś 0.5l.

Jeżeli masz za dużo oleju w silniku, mogą ulec uszkodzeniu uszczelniacze walu korbowego, lub katalizator w układzie wydechowym.

zastanawiam się nad Castrol Magnatec 15W40 lub wrócić do 10W40 też Castrol, co radzicie

Jeżeli auto Ci nie łykało oleju to ja bym wrócił do półsyntetyka 10W40.

nadmiar może skutkować po takim dystansie jakimiś skutkami ubocznymi i być przyczyną tego, że zimny silnik lub ciut rozgrzany nie chce od razu zapalać?

Nadmiar oleju nie powinien mieć nic wspólnego z problemami z odpalaniem.

Po przejechaniu 400kkm nic złego nie powinno się stać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

problemy z odpaleniem

To wpisałem w "szukaj" i wybrałem ci 2 z wielu

http://forum.opel24.com/problem-z-odpalaniem-i-jazda-na-pb-vt17692.htm?highlight=problemy++odpaleniem

http://forum.opel24.com/ciezkie-odpalanie-vt16776.htm?highlight=problemy++odpaleniem

A te pytanie nie jest o oleju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DontHitMe

A według mnie jest gdyż wyczytałem na forum, że: " mineralny wykończy hydrauliczne popychacze zaworów"

Dlatego pytam czy ten olej który mam i w takiej ilości może skutkować czymś bardzo złym po tych 400km. I czy ma to może związek z nieodpalaniem za pierwszym razem:p

 

A tak ciągnąc dalej "nie na temat" czy te problemy z odpaleniem + to, że mi szarpie samochodem ale tylko przy ruszaniu to może być przyczyna czujnika temperatury wody??? (taka dedukcja po połowie dnia czytania forum)

 

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 08:44 ]

Olej wymieniony, zobaczymy co dalej będzie;) Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Temat chyba można zamknąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności