Skocz do zawartości

Kilka nietuzinkowych pytan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od dziś jestem posiadaczem opla zafiry wersji B z silnikiem 2.2 z 2001 roku.

Po przeczytaniu manuali dołączonych do samochodu, nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

 

Oto one:

 

1) nie mogę za cholere znaleźć przycisku do włączenia światła wewnętrznego z przodu ( ogólnie sie włącza tylko jak są otwarte drzwi). Po bokach dla pasażerów przyciski są.

Czy jest on gdzieś ukryty, czy też po prostu go nie ma ?

 

2) Czy wiecie może jaki jest rozmiar kierownicy? Chciałbym zakupić jakąś skóre na nią a nie mam centymetra...

 

Kilka kwestii nie powinno być poruszanych w tym dziale, ale nie będę syfić tematami.

 

3) Mianowicie chciałbym ją wymienić. Jednak nie jest to standardowy bat ponieważ jest grubszy oraz zafirka ma gps`a i pewnie są w plastiku dwie anteny. Orientuje się ktoś jak można to wymienić?

 

4) Standardowy problem ale nie do końca - mianowicie po najechaniu na sporą dziure, coś trzeszczy w przedniej osi, ALE tylko podczas dodawania gazu. Miał ktoś podobny problem?

 

5) Samochód ma przejechane 170k, czy szykują się jakieś większe wydatki?

 

6) Płyty CD - nagrałem audio na cd i płyty w ogólnie nie odczytuje. Dodam iż mam zmieniarkę na której powinny chodzić nagrana przeze mnie muzyka. Płyty 'kupne' działają bez zarzutu. Orientuje się ktoś jakim sposobem należy nagrać by działało?

 

7) Czy podczas używania tempomatu nie powinno się wyświetlać jakaś informacja?

 

 

Na razie tyle.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam, Artur.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) Samochód ma przejechane 170k, czy szykują się jakieś większe wydatki?

Może przyjdzie czas na wymianę sprzęgła, może zużyją się łożyska w kołach, może trzeba będzie wymienić hamulce...

Ogólnie mówiąc przy takim przebiegu może trzeba będzie wymienić standardowe elementy wynikające z zużycia.

Pojeździj i wszystko samo wyjdzie w praniu ;)

 

Mała prośba: wpisz do profilu wszystkie dane, w przyszłości będzie łatwiej Ci pomóc jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) nie mogę za cholere znaleźć przycisku do włączenia światła wewnętrznego z przodu ( ogólnie sie włącza tylko jak są otwarte drzwi). Po bokach dla pasażerów przyciski są.

Czy jest on gdzieś ukryty, czy też po prostu go nie ma ?

pociagasz wlacznik swiatel do siebie

jest o tym w instrukcji ;)

2) Czy wiecie może jaki jest rozmiar kierownicy? Chciałbym zakupić jakąś skóre na nią a nie mam centymetra...

bez jaj

kup miare i zmierz

3) Mianowicie chciałbym ją wymienić. Jednak nie jest to standardowy bat ponieważ jest grubszy oraz zafirka ma gps`a i pewnie są w plastiku dwie anteny. Orientuje się ktoś jak można to wymienić?

nie ruszac

4) Standardowy problem ale nie do końca - mianowicie po najechaniu na sporą dziure, coś trzeszczy w przedniej osi, ALE tylko podczas dodawania gazu. Miał ktoś podobny problem?

na kanal i sprawdzic co ma luzy i co trzeszczy

mozliwosci jest sporo zeby zgadywac

5) Samochód ma przejechane 170k, czy szykują się jakieś większe wydatki?

ehhh

jesli prawdziwy to jak kazde uzywane auto

jesli krecony to szykuj sie na wydatki

bo moze sie zaczac sypac wszystko

dla mnie diesel 9 letni powinien miec najmniej

9x30 tysi rocznie co daje 270 tysi

6) Płyty CD - nagrałem audio na cd i płyty w ogólnie nie odczytuje. Dodam iż mam zmieniarkę na której powinny chodzić nagrana przeze mnie muzyka. Płyty 'kupne' działają

bez zarzutu. Orientuje się ktoś jakim sposobem należy nagrać by działało?

na malej predkosci i nie MP3 tylko audio

jak to nie pomoze to zapomnij o nagrywanych plytach

reszty szukac w dziale car audio

7) Czy podczas używania tempomatu nie powinno się wyświetlać jakaś informacja?

nie

 

nie lubie takich tematow jamnikow

pozniej ktos szuka info i znajduje taki smietnik

prosze szukac na przyszlosc odpowiednich tematow i sie pod nie podczepiac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, wielkie dzięki za odpowiedzi.

 

Tyle że antene już poruszałem bo chciałem wykręcić no i lekko poluzowałem ale jakoś się trzyma...

 

Nagrywałem audio ale na wysokiej prędkości. Spróbuję na najwolniejszej.

 

Sorry za kiepskie 'wejście'.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

6. Płyty CD - nagrałem audio na cd i płyty w ogólnie nie odczytuje. Dodam iż mam zmieniarkę na której powinny chodzić nagrana przeze mnie muzyka. Płyty 'kupne' działają

bez zarzutu. Orientuje się ktoś jakim sposobem należy nagrać by działało?

Dodam swoje trzy grosze do pytania odnośnie nagrywanie płytek CD. Pierwsza sprawa to rzeczywiście nagrywanie na jak najniższej prędkości - 4x, długo się wypala, ale często pomaga. Druga sprawa to nie stosowanie płytek CD-RW. Trzecia, to kupić płytki firmowe a nie unnamed. Ostatnia to być może będzie konieczność poeksperymentowania z różnymi nagrywarkami i płytami CD.

Niestety zastosowanie się do "dobrych rad" może spalić na panewce, ale życzę powodzenia.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

4) Standardowy problem ale nie do końca - mianowicie po najechaniu na sporą dziure, coś trzeszczy w przedniej osi, ALE tylko podczas dodawania gazu. Miał ktoś podobny problem?

Takie objawy daje przegub kulowy wahacza.

7) Czy podczas używania tempomatu nie powinno się wyświetlać jakaś informacja?

 

U mnie wyświetla się kontrolka,kolor zielony.W Zafci powinno być to samo.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności