Skocz do zawartości

astra II jakie głośniki ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam,

posiadam Astrę II (2001) rocznik w wersji hatchback. mam w sumie 4 głośniki- 2 z przodu w drzwiach i 2 z tyłu w bokach (tak już były zamontowane od momentu zakupu).

i teraz sprawa jest taka- chciałbym wymienić te z tyłu bo pierdzą i praktycznie nic ciekawego z nich się nie wydobywa :( natomiast z przodu całkiem miło grają, nawet z niezłym basikiem.

chciałbym się poradzić- jakie 2 głośniki proponujecie do tyłu ? nie rozbierałem jeszcze boków i nie wiem co tam siedzi, także nie wiem nawet jaki rozmiar maksymalnie tam wejdzie...

dodam tylko że posiadam radyjko ALPINE CDE-9870R i pod jego kątem chciałbym te 2 głośniczki do tyłu dobrać.

słucham każdej muzy, ale nie ukrywam że miło będzie posłuchać muzyki z dobrym basem (np. trance)

z góry dzięki i pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tylu odlaczyc

kupic dobre na przod zestawik z cykaczami osobno

plus wygluszenie drzwi

pozniej wzmak i skrzynia do bagaznika i koniec

zadne glosniki na tyl ani w polke

 

a jakie na przod ??

poczytaj troche bo pisano juz o tym wiele razy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

z tyłu chyba siedzą 13cm takie jak VB

 

ja bym odpiął głośniki tylne (albo je zciszył żeby nie przeszkadzały) a kase zainwestował w Suba... obojętnie jaki byle 30cm (duża membrana - duże ciśnienie) wiem co mówię, bo miałem już tyle glośników, że masakra :(

 

Ja w swojej Viki mam wszystkie głośniki orginalne (tweetery tylko dodane z tyłu, bo nie miałem) i w bagażniku Pioneer TS-W307D2 i wzmacniacz Carpower HPB-602. I gra tak, że nie idzie wytrzymać ;D Opel ma w miarę dobre głośniki, a jak wymienisz same głośniki bez ruszania reszty (wygluszenie, itd) to już nie będzie ten efekt.

Wiem bo wujkowi w VB spalił się prawy głośnik i kupił na przód Phonocar'y (te żółte z alledrogo) i nie gra już tak jak grało ... owszem, bas jest lepszy jak z orginału, ale dźwięk jest strasznie zmulony :(

 

to tyle ode mnie ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tylu odlaczyc

A co z pasażerami z tyłu? To jest właśnie ten dylemat. Z punktu widzenia siedzących z przodu dobrym rozwiązaniem jest zestaw przedni odseparowany i subwoofer w bagażniku, ale wtedy współczuję jadącym z tyłu.

 

Taka jest obecna moda: na budowanie "sceny" z przodu. Argumentowane jest to tym, że w filharmonii siedzimy przodem do sceny. Tyle tylko, że w przyrodzie dźwięki docierają do nas ze wszystkich kierunków. Kiedyś w świecie audio panowała moda na dźwięk przestrzenny (quadro, surround).

 

Dlatego nie robiłbym ideologii z dzisiejszej mody czy trendu panującego w CA bo on się może równie dobrze za jakiś czas zmienić i półki wrócą do łask. I wtedy wszyscy ci, którzy tak dzisiaj załamują ręce na wieść o jajkach w półce będą mówić co innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a jak bym chciał wyciszyć drzwi to ile bym potrzebował materiału na każde z nich ?

bo już coś czytałem na ten temat i sprawdzałem ceny na allegro wstępnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jezeli chodzi o wygluszanie to polecam ci jeden z tanszych sposobow. uzycie taśmy dekarskiej - o to zapytaj najlepiej w obi czy castoramie. kup sobie rolkę o szerokosci 25cm (chodzi o wygode montazu) Potrzebna ci bedzie do tego jescze benzyna ekstrakcyjna albo jakis rozpuszczalnik no i opalarka.Najpierw rozkladasz drzwi podnosisz szybe do góry i czyscisz powierzchnie. najlepiej obkleic calą pow drzwi ale ja wykleilem tylko w okolicach glosnika klamki - zeby nie trzeszczala. To juz dalo spore efekty. ja zrobilem tylko tyle i efekty sa bardzo dobre. oprocz tego gabka - taka ktora nie wchlania wilgoci miedzy blache a tapicerke drzwi zeby uniknac trzeszczenia.do tego dystanse z MDFu i nawet wymiana glosnikow nie bedzie juz taka potrzebna.

Osobiscie zrobilem to tak jak opisalem w swojej astrze. Glosniki seryjne radio Blaupunkt mp66 i powiem ci ze czesto ludzie pytaja jakie glosniki kupilem, nie wierza ze sa seryjne oplowskie...a jednak. Koszt wygluszenia to max 100zl. takbylo w moim wypadku.

 

[ Dodano: Wto Kwi 13, 2010 20:18 ]

no i jak nakleisz te taśme dekarską to wszystko trzeba podgrzac wspomniana opalarką i mocno podociskać, zaleta nad matami App jest taka ze tasma dekarska nawet w niskich temp nie trzeszczy.

A ile ci tej tasmy trzeba? na dlugosci drzwi nakleisz 2 pasy po 25cm , zmierz sobie dl drzwi i wymnoz razy ilosc el ktore chcesz wygluszac.wygluszanie czesci drzwi od wewn strony (od str apicerki) odpuscilbym sobie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siemka, noszę się z zamiarem włożenia do bagażnika-zamiast głośników w drzwiach-subwoofera z kompa oczywiście po wyjęciu transformatora,

coś mi się kiedyś obiło o uszy, że połączenie mp3 niszczy basy w odtwarzaczu - jak to się ma do suba?

robił ktoś kiedyś takie coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności