Skocz do zawartości

Astra F X16XEL problem z odpalaniem


Gość uketrab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z moim autem. Pewnego dnia po trasie okolo 250km auto juz nie odpalilo. Udalo mi sie je zaholowac do mechanika no i te zdiagnozowal, ze zostala uszkodzona pompa paliwa. Paliwa w zbiorniku caly czas mialem wiecej niz 30%.

Mechanik wymienil mi pompe paliwa - 250zl i po kilku dniach problem pojawil sie znowu.

Samochod zostal odstawiony do mechanika ponownie i ten tym razem zdiagnozowal uszkodzenie czujnika polozenia walka korbowego - 210zl

Niestety po przejechaniu 15km znowu auto zgaslo i juz nie odpalilo. Udalo sie na moment auto odpalic ale zadlawilo sie i zgaslo.

 

W poniedzialek znowu bedzie trzeba odstawic auto do mechanika ale tym razem nie chce juz placic za cos co nie jest uszkodzone.

Czy mozecie mi doradzic co mozna jeszcze sprawdzic zeby dotrzec do prawdziwego uszkodzenia?

Porsze o wskazówki.

 

Zostaly wymienione swiece i filtry wszystkie.

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Dobry mechanik-jak lekarz-wymienić cześć nie zaszkodzi a przy tym może pomoże.Metoda prób i błędów tego mechanika to może wymienisz z pól silnika i może dojdzie co to za awaria.Tylko ze to Ciebie najbardziej uderza po kieszeni-zrob jak pisze robertnet.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak musze do niego pojechac, zeby reklamować jego usługę.

Dobrze by było gdyby udało mi się zrobić listę co w ramach reklamacji ma sprawdzić.

 

Na tą chwilę po studiowaniu archiwum forum mam:

 

1. Czujnik temperatury silnika

2. Przewody WN oraz iskry na swiecach, chociaz auto chce odpalic ale jakby nie bylo paliwa

3. Przekaźnik pompki paliwa

4. wtyczka zasilania pompki paliwa oraz kable doprowadzajace zasilanie

5. zimne luty na komputerze

6. czy dochodzi paliwo do listwy wtryskiwaczy

--- dodane pozniej ---

7. podlaczyc pod komputer i sprawdzic bledy

8. sprawdzic czy czujnik walka korbowego (halla) jest sprawny (byl wymianiany dzisiaj, moze jest uszkodzony? ktos na forum mial taki problem)

9. sprawdzic czy auto odpala jak jest zimne (jutro rano)

10. spr główny przewod gdzie prąd dochodzi do świec

 

 

(bede dopisywal tutaj wszystkie rzeczy do sprawdzenia, poniewaz to sie przyda innym. W astrze to czesta przypadlosc - jest to juz druga astra w rodzinie z podobnymi objawami i tym razem sie nie poddam!)

 

Proszę o sugestie.

 

Dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

tak czy tak musze do niego pojechac, zeby reklamować jego usługę.

a to jak najbardziej,

to co wypunktowałeś to bdb, sprawdź to

dobrze byłoby podłączyć pod kompa jeśli check ci sie zaświeca??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności