Skocz do zawartości

Astra 1,2 16v Podczas jazdy gasnie i zapala sie zółta lampka


Gość wasyl622

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wasyl622

Witam.Mój problem polega na tym że pod czas jazdy,nie zawsze ale zdarza mi się ze silnik zgaśnie i zapala się żółta lampka.Gdy chce ponownie odpalić,auto nie reaguje nie wiem co może być przyczyna.Jeśli o chodzi o styki wszystko jest czyste nie ma żadnej zaśniedziałej instalacji,gdy poruszę głównym przewodem gdzie prąd dochodzi do świec auto odpala.Zdarzyło mi się to 3 razy,za pierwszym razem gdy przejeżdżałem przez przejazd kolejowy,auto zgasło,zjechałem na pobocze bo nie chciało odpalić,poruszyłem wszystkim kablami i odpalił.Zajechałem do domu posprawdzałem i wszystko ok.Przejechałem 200km i dziś znów gdy zjeżdżałem na skrzyżowanie ująłem gaz i wyłączyłem bieg,auto samo zgasło,zapaliły mi się kontrolki oleju,żółta od silnika no i od ładowania.Próbowałem odpalić i nic,poruszyłem stykami i po 30 sekundach odpalił,ruszyłem i ponownie zgasł,wiec poruszałem i znowu odpalił odpalił,na początku przerywał do 3 biegu i wszystko później się ustatkowało. Chce znaleźć przyczynę,bo gdyby tak się stało na skrzyżowaniu to mógłby być problem. Proszę was o poradę,moja Astra To 1999rok z wbudowanym immobilizer,16v 65km,bez elektryki wersja komfort w limitowanej wersji.

 

 

poprawiłem(§4 punkt.4.4)daro

Cały Twój post to było jedno "zdanie" bez przecinka i kropki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy poruszę głównym przewodem gdzie

prąd dochodzi do świec auto odpala.

Czy nie sądzisz że tu gdzieś leży przyczyna problemu?

auto samo zgasło,zapaliły mi się kontrolki oleju,żółta od silnika

no i od ładowania.

Jak silnik zgaśnie to chyba normalne.

Spróbuj sczytać błędy(o ile są)bo coś mi się wydaje że tą żółtą kontrolkę to widzisz tylko przy włączonym zapłonie,gdy silnik nie pracuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wasyl622

tak ale pod czas jazdy auto przerwie gdy włacze mu bieg na luz i obroty spadna auto samo zgasnie z niewadomych przyczyn dzieje sie to gdy auto podczas jazdy przerwie tak jak by przestał podawać prad gdy włacze na luz i obroty spadna auto gasnie swieca sie wszystkie kontroli gdy chce ponownie odpalic auto kreci ale nie reaguje na nic otworze maske poruszam wszystkimi wtyczkami odpali co to może byc przyczyna a gdy odczytam błedy i usune czy to cos pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

auto gasnie swieca sie wszystkie kontroli

To normalny objaw po zgaszeniu silnika bez wyłączenia zapłonu.

 

poruszam wszystkimi wtyczkami odpali co to może byc przyczyna

Brak styku.Szukasz przyczyny a sam ja znalazłeś.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel7606

u mnie tak się działo przy uszkodzonym EGR, samo ruszanie przewodów może nic nie znaczyć, poprostu po jakimś czasie odpali, jak zgaśnie spróbuj uruchomić auto bez dotykania przewodów, też robiłem po parę set kilometrów bez usterki aż nagle - noga z gazu a auto bee - wynik uszkodzony elektrycznie moduł recylkulacji spalin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wasyl622

a gdzie sie znajduje taki czujnik tez tak musle ze samo ruszenie moze mi nic nie dac popostu auto musi odczekac i odpalia czy moze byc przyczyna czujnik wału lub hala. auto jest z belgi gdzy dzis odkrecałem do swiec wszystko jest orginalne zadnych zamieników nie wiem jest tak ze zrobie nim 100 km i bede odpalał co chwile i bedzie ok a bede jechał spuszcze pedał z gazu o jakims czasie i tak sie stanie czyli co powinenem zrobić co wyminic

 

[ Dodano: Sob Mar 27, 2010 21:29 ]

a czy jakie kolwiek czyscenie czujników cos pomoże np. czujnik Hala Lub czujnik polozenia wału słyszałem ze to może byc problemem. czy po podłoczeniu do komputera diagnostycznego wykaże czy jest coś uszkodzone czy raczej wyjdzie bez błedu bo moedoa prób i błeów może okazac sie zbyt kosztowna a może to byc nie ta przyczyna taki zawór o którym piszesz kosztuje 300z orginał czujnik półozenia wału 124zł znalazłem czujnik Hala też w tych granicach od 100 do 130zł wiec sam nie wiem co może być przyczyna nie nie przeszkadza mi to zbytnio ale gdy stanie auto na skrzyżowaniu to okaze sie duży problem bo na odpalenie musze czekac minute i odpali cos poprostu moim zdaniem odcina mu zapłon przy takich obiajwachy jak pisałem wczeniej pompa paliwowa jest ok bo po właczeniu kluczyka jest ja słychać wiec podaje paliwo a gdy po takiej przyczynie odpali już i rusze sa małe szarpniecia i wszystko sie uspokaja i jest ok chciałbym o naprawde dobra porade bo przechwałki w stylu złom itp to nie jest miłe chce poprotu znalesc przyczynye kable nie mam zasnidziałych bo gdy kupiłem to auto to nawet przedowu chamulcowe sa nie zasniedziałe wiec masa i typ podobne styki kosti sparwdzałem jest ok ale do tych czujników o których piszesz nie zagladałem

 

[ Dodano: Nie Mar 28, 2010 03:16 ]

Zaobserwowałem w swoim aucie cos takiego Podczas jazdy auto zaczyna przerywac i miga zólta kontrolka gdy upuszcze gaz auto zgasnie odczekam 3 minuty przekrece kluczyk auto chodzi ale ujechałem dzis 3 km i znów ale tym razem było sychać dziwne piszczenie w silniku gdy zgasł słychac było dziwny gwist i po woli ucuchło auto odczekało 2 minuty i znów pali co może byc wywołana pczyczyna tego problemu co powinem wymienic w tym przypadku czujnik Hala Prosze was o porady

 

Już w pierwszym poście tego tematu została zwrócona Ci uwaga na jego poprawność. Przypominam Ci, że w zdaniach stosujemy przecinki, kropki oraz wielkie litery. Tego zlepku słów które tu umieściłeś nie da się normalnie odczytać. Proszę doprowadzić post no normalności podczas następnej wizyty na forum/rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności