Skocz do zawartości

brak pradu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.Nie wiem co się dzisiaj stało przychodzę rano chce otworzyć auto pilotem i nic nie otwiera się.no to pomyślałem ze może się rozkodował pilot ale włożyłem kluczyk w zamek przekręciłem i centralny zamek nie działa tylko jedne drzwi się otworzyły ale nie słychać było silnika od centralnego zamka. Wsiadam wkładam kluczyk w stacyjkę przekręcam i ciemność żadna kontrolka nic się nie świeci wszytko martwe. Co to może być wczoraj wieczorem wszystko grało jeszcze?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak sie kontrolki nie świecą, a samochód się otworzył to padł aku ...

coś musiało Ci rozwalić aku :lol: masz jakiś lepszy sprzęt grający ?

u mojego wujka w Volvie V40 2.0 benz. często się tak działo ... wkładasz kluczyk, przekręcasz i nic :beer: cisza ... zero kontrolek, itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź bezpieczniki, następnie podładuj akumulator i zacznij szukać co było przyczyną upływu prądu. Sprawdź czy wszystkie lampki wnętrza (w tym schowka) gasną po zamknięciu drzwi. Wiele urządzeń elektronicznych zużywa prąd stale na podtrzymanie pamięci, np. radio, auto-alarm, zestaw głośnomówiący itp. Upływ prądu można zmierzyć miernikiem z trybem amperomierza. Zdejmujesz ujemną klemę z zacisku (przy wyłączonym silniku i zamkniętym aucie z załączonym autoalarmem) podłączasz go do zacisku aku i zdjętej klemy - i już wiesz ile upływa prądu na postoju (maks. 0,1 A czyli 100mA). Jeśli wynik jest inny, czeka Cię wizyta u elektryka :lol: Po podładowaniu aku możesz tez sprawdzić napięcie ładowania 14,3...14,7 V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie mam fabryczne radio i głośniki. Faktycznie akumulator padł do zera. Wziąłem przewodu i z innego akumulatora odpalił pochodził parę minut zgasiłem to kontrolki się świeciły już ale jeszcze tak słabo. Pytanie tylko co przez jeden dzień go tak rozładowało wszystko wydaje się że było wyłączone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no własnie :) musisz znaleźć przyczynę ... jeśli to nie sprzęt audio to ja raczej Ci nie pomogę ;) zrób tak jak mówi "Bogo" ... sprawdź upływ prądu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Pytanie tylko co przez jeden dzień go tak rozładowało wszystko wydaje się że było wyłączone

Radio potrafi rozładować aku do zera.Sam mialem taki przypadek w Asce.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No dobra znalazłem problem. Chodzi o to ze cały czas chodzi mi wentylator nawet jak silnik jest zimny. Sadze ze to może być wyłącznik termiczny co myślicie? jak najłatwiej dostać się do tego wyłącznika ??

 

[ Dodano: Sob Kwi 03, 2010 17:05 ]

Wymieniłem ten włącznik i niby wszystko ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności