Skocz do zawartości

tarcze i klocki - info


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na forum i mam problem. Byłem w serwisie na przeglądzie i stwierdzili ze klocki i tarcze są do wymiany. Poradzili abym kupił wentylowane. Zadzwoniłem do 3 sklepów z allegro i kazali podać dane auta. Co wiedziałem to podałem, natomiast nie mam pojęcia co powiedzieć na pytanie czy to jest wersja 16 czy 8. O co chodzi?

 

Ewentualnie czy ktoś może mi doradzić jakieś w miarę dobre i tanie wentylowane tarcze hamulcowe do astry F kombi oraz klocki? Cena najlepiej do 200max z wysyłką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie czy ktoś może mi doradzić jakieś w miarę dobre i tanie wentylowane tarcze hamulcowe do astry F kombi oraz klocki? Cena najlepiej do 200max z wysyłką.

nie ma takich

albo dobre albo tanie - tu wybór należy do Ciebie

chcesz tanie czyli klocki piszczące a tarcze gnące

albo dołożysz trochę zeta i kupisz nie piszczące i nie gnące

 

to czy masz 16 czy 8 - powinno wyjść choćby po mocy silnika - powinna być w dowodzie

nie mówiąc już o wyglądzie - wtedy tym bardziej

 

i swój profil uzupełnij o silnik

 

W razie czego w dziale sprzedam jest ogłoszenie z dobrymi tarczami, przy założeniu że masz akurat w tym rozmiarze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najbardziej popularnych o tej mocy to: x16szr i c16nz - zależne jeszcze od rocznika i wyglądu (np cewka/aparat) - takich danych tu nie podałeś

Który by z nich nie był - to będzie 8

(tarcz/klocków będzie więcej niż 1 rodzaj - nie baw się w ruletkę)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel astra F caravan 2001rok, 1598cm3, 55,00kW

 

Nie wiem co podać więcej bo w dowodzie więcej nie ma. Jakieś propozycje co do tarcz i klocków skoro jest ich tyle ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x16szr

w zależności od firm podane są następujące 3 możliwości:

pełne 236/12,8 (te to rozpoznasz sam i skoro ktoś Ci poradził wentyle to te odpadają)

czyli wentyle - 256/24 np takie - TU KLIKNIJ

lub ew. wentyle 2 typu - 236/20

zasadnicza różnica to 2cm po średnicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra

 

Wynalazłem 2 zestawy: droższy i tańszy: Proszę o wskazanie wad i zalet obu z nich.:

 

Droższy:

http://moto.allegro.pl/item944941077_tarcze_klocki_opel_astra_f_corsa_gsi_daewoo_lanos.html

 

Tańszy:

http://moto.allegro.pl/item941388888_tarcze_i_klocki_opel_astra_f_vectra_a_if8.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą chwalił ani wypowiadał się krytycznie, najlepiej wpisz tu: http://forum.opel24.com/search.htm - każdą frazę z osobna:

1) FERODO

2) BREMBO

3) Hart

 

i poczytaj opinie użytkowników którzy montowali elementy w/w firm

(o wszystkich z nich była mowa na forum - niejednokrotnie)

 

Zameto - nic mi to nie mówi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś "połakomiłem" się na podobny zestaw drugi jaki podałeś.

uwierz, że przejechałem przysłowiowe 10000km i musiałem zakupić nowe klocki.

poza tym sam ograniczysz sobie prędkość podróżowania gdyż hamowanie z większych prędkości przyprawiało mnie nieraz o zimny pot na karku.

 

mając w pamięci doświadczenia z poprzednim zestawem proponuje abyś nie żałował na hamulce i zakupił dobry zestaw po ok 140-150 za tarczę (1 sztukę) i ok 130 za klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności