Skocz do zawartości

Mam komputer a nie mam do niego manetek?!


Gość teatralniak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość teatralniak

Hej! Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Asterki II 1.7 CDTI. Po kupnie pojechałem na przegląd do ASO Opla i okazało się, że wszystko jest super, wymienili olej, wszystkie filtry, coś tam dopełnili w kompresorze klimy, odgrzybili, nawet nie musiałem wymieniać rozrządu bo okazało się, w salonie Opla w Niemczech, skąd był brany samochód wymienili przed sprzedażą. Podbili przegląd w oryginalnej książce serwisowej, bo samochód za granicą był serwisowany tylko w salonach Opla. Wszystko SUPER, ale... No właśnie... Dzisiaj pojechałem do serwisu, żeby mi wgrali polskie menu do wyświetlacza, ale podpieli pod TECHA i okazało się że mogą wgrać tylko angielski i to OK... No i tu niespodzianka pan serwisant powiedział mi, że ma jednak dobrą wiadomość tzn "znaleźli" komputer pokładowy, ale ja nie mogą go używać dopóki nie wymienię manetek na takie z możliwością sterowania (300PLN + robocizna) Ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi??? Dodam tylk, że jest to rocznik pojazdu 2003 wersja NJOY i ma zestaw z telefonem CCRT 700.

 

P.S. Czy to może chodzić o takie dźwignie?

 

przełącznik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mihau202

Jak na moje to ta manetka jest do tempomatu a nie komputera ale mogę sie mylić , bynajmnij u mnie "guzikami" na samej jej gurze - ta wypukła "półkulą" włacza się tempomat a przyciskiem poniżej można go odłaczyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po części racja chodzi o wypukłe półkule do zminiania wyświatlanych funkcji na wyświetlaczu np. ilość przejechanych km, średnia prędkość itd. są one z prawej strony kierownicu na dźwigni od wycieraczek natomiast na dźwigni od świateł i kierunków jest półkula od tempomatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

prawdopodobnie jest możlwiosc zmiany na jezyk polski

co do wyswietlacza to zrób zdjecie i wklej tu bo cos mi nie pasuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Według mnie to powinno być takjak Tobie pisałem, bo ja tak mam tylko, że bez tempomatu :beer:

Więc musisz miec prawą wajche do przełączania funkcji na wyświetlaczu.

 

Dam Tobie rade jak bedziesz miał powieszone jakieś inne odświeżacze co bea zwisać na klawisze od radia (telefonu) to lepiej je zdejmij bo mi wyżarło farbe na klawiszach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

manetka prawej strony, czyli wycieraczek z 2-ma przełacznikami do kompa.

co do tempomatu to niech ci sprawdza czy masz, choć pewnie nie.

aha no i jezyk kompa na polski niech ci zmienią od razu- da się, powiedz panom w ASO, zeby w TECH-u wybrali turecki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności