Skocz do zawartości

Felgi + opony na lato - Corsa C


Gość Walderam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Walderam

Witajcie.

 

Kolejne pytanie - czas najwyższy uzbroić moją Corsę w ogumienie na lato. W grę wchodzi zakup felg aluminiowych i opon. Jaki dylemat? Otóż cały czas zastanawiam się nad tym, co będzie lepsze - czy niestandardowy (ale pełnoprawny zamiennik), ale za to tani rozmiar opony 195/50/15" (opony średnio tańsze o 100zł na sztuce w porównaniu z oryginalnym rozmiarem 185/55/15"), czy jednak felga 16 i opony 195/45/16"? Na 16" będzie sporo drożej (felgi niewiele droższe, ale cena opon nieco kosmiczna) i czy warto dokładać około 600 - 700zł więcej?

 

Jakie są Wasze wrażenia z jazdy na 15" i 16"? Osobiście preferuję dynamiczny styl jazdy i to, że na niskim profilu będzie dość twardo, raczej mi nie przeszkadza. Problem przy 16" widzę jeszcze w tym, że zazwyczaj felgi 16" mają aż 7" szerokości - czyli oponka 195 jest najniższą z możliwych szerokości do takiej felgi i może nawet nieco pokracznie wyglądać, poza tym szkoda rantów. Model felg już wybrałem - Dezent V Dark -

 

Proszę zapoznać się z zasadami zamieszczania materiałów na forum. Zdjęcia usuwam - Niedźwiedź

 

Znowuż rozmiar 205/40/16" to chyba już by było przegięcie coś takiego założyć do corsy 1,3 cdti? B) Poza tym cena opon między 350 a 400zł za sztukę to już masakra...

 

Upraszczając wszystko - czy zakładanie opon 195/45/16" na felgę o szerokości 7" ma sens? Czy auto na 15" prezentuje się dużo gorzej niż na 16"? Z góry dzięki za opinie i wskazówki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowuż rozmiar 205/40/16" to chyba już by było przegięcie coś takiego założyć do corsy 1,3 cdti?

tak lekko nie wygląda to zbyt fajnie....

 

czy zakładanie opon 195/45/16" na felgę o szerokości 7" ma sens?

Wedle mnie jak najbardziej, przejeżdziłem cały zeszły sezon tak 20tys i byłem zadowolony, nie było wcale twardo itp....

 

Czy auto

na 15" prezentuje się dużo gorzej niż na 16"

To zalezy co komu się podoba ale generalnie corsa c na 16' wygląda lepiej...

 

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 23:52 ]

felga 16 i opony 195/45/16"? Na 16" będzie sporo drożej (felgi niewiele droższe, ale cena opon nieco kosmiczna)

opona np dunlop sp sport 195/45/16 kosztuje 270zł więc nie jest tragicznie droga.... a jest sporo tańszych gumek, wedle mnie warto dołozyć do rozmiaru 16'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195 pokrywa 7" więc bez obaw. Najbardziej optymalny wybór pod względem cenowym to 15". Ja jeżdżę na 14" i wybrałem wzór felgi, który optycznie nie pomniejsza dodatkowo jej średnicy a auto wcale źle się nie prezentuje i felgi nie wyglądają na malutkie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Walderam

No ja myślę właśnie, że te dezenty 15" i opony 195/50/15" to będzie najtańszy zestaw, a powinien już sensownie wyglądać. I chyba właśnie na niego się zdecyduję - felgi za 1200, naprawdę dobre opony po około 190 zł za sztukę, więc zmieszczę się w 2 tysiączkach z montażem B)

 

Jak na szybko policzyłem, przesiadka na 16" to jakieś 600zł w plecy, no nic, jak tylko dokonam zakupu i zamontuję te fele, to zrobię fotki i w końcu wrzucę na forum tego mojego czerwonego potwora, wówczas sami ocenicie jak to wszystko wygląda :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Corsie felgi AEZ Xylo 15 cali i opony 185/55 R 15 i moim zdaniem to optymalny zestaw do Corsy 1.3 CDTI. 195/50 trochę zamulą auto bo w końcu są szersze i będzie ciut gorsza dynamika no i spalanie większe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/50 trochę zamulą auto bo w końcu są szersze i będzie ciut gorsza dynamika

no i spalanie większe.

Jakoś nie bardzo mogę się zgodzić z taką opinią, na zimę mam felgi 14 i 185/60 na nich na lato 16' i 194/45 i nie czuję praktycznie wogóle różnicy w jeździe i żadnego mulenia nie zaobserwowałem, co do spalania paliwa to praktycznie to samo 0,1-0,2 litra różnicy a czasem wogóle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koła już zamontowane, felgi te które pokazywałem na fotce, 15" i do tego oponki Toyo Proxes T1R 195/50/15. Opony już mogę z czystym sumieniem polecić (choć wiadomo, że nowe to prawie każde będą super), ale zdążyłem już zrobić około 500km zarówno po suchym, jak i po mokrym i na każdej nawierzchni oponki trzymają super, rewelacyjnie hamują, zaś przy utracie przyczepności w zbyt szybko pokonywanym zakręcie naprawdę dają ostrzeżenia kierowcy o tym, że przegina i jest sporo czasu na reakcję (to oczywiście testowałem sobie na bocznej asfaltowej dróżce z ostrymi zakrętami, gdzie można było trochę poszaleć :)). Wygląd opon również rewelacyjny i cena - marzenie - za 664zł kupiłem komplecik (wraz z kosztami przesyłki) - jak dla mnie to pół darmo jak za bardzo porządne japońskie oponki.

 

Jak mówiłem, całość sfotografuję i wrzucę do galerii, jak tylko pogoda na to pozwoli (póki co leje u mnie od paru dni).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności