Skocz do zawartości

Smierdzi benzyną w aucie na postoju :(


Gość marigna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów B)

Od środy jestem szczęśliwą posiadaczką Opla Corsy B ('97, 45km, 1.2, 150000 przebiegu, benzyna, bez klimy wspomagania). Auto zostało sprowadzone z NIemiec i bylo wyrejestrowane ( nie wiedzieć czemu?) wiec ok 2 lat stało nieuzywane. PO kupnie wymieniłam cały rozrząd, pasek klinowy, filr oleju o olej na mienralny, filtr paliwa. Niestety nie wszystko chodzi jeszcze idealnie.. mianowicie jeśli zatrzymuję auto np na swiatlach (nie wylaczajac silnika) to w srodku smierdzi strasznie benzyna, jak dodam gazu to zapach znika , podobnie jest jak jade, w trasie w ogole nic nie czuc, dopiero jak zatrzymam auto. W sklepie dali mi jakies specyfiki oczyszczajace do paliwa zeby sie przewody poprzeczyszczaly bo byc moze to jest efekt tego, ze auto nie bylo uzywane przez jakis czas. Chlopak sprawdzil bak, jest szczelny, przewody tez, to za tylna kanapa tez nie przecieka:) a mechanik ktory wymienial rozrzad mowil ze moze to wtrysk nie wtryska paliwa tylko nim leje bo jak zdjal ta plastikowa oslone, ktora przykrywa wtrysk to byl on zalany paliwem. Zapach ten pojawia sie raczej od przodu auta i nie nasila po wlaczeniu nawiewu, chyba sie nawet stamtad nie wydobywa.. Mam nadzieje ze poradzicie cos bo boje sie jezdzic autem zeby nie wyleciec w powietrze :) zreszta denerwuje mnie ten zapach!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalam juz te wszystkie tematy wczesniej i sprawdzilam to co tam pisali. Szczelność sprawdzana już była, bak jest w porządku, przewody też. A dziś zauważylam że bardziej śmierdzi po stronie kierowcy niz pasazera, nie wiem o co tu chodzi ale ciezko wysiedziec w aucie jak sie zatrzyma na swiatlach..:) chyba nie bede sie zatrzymywac zeby nie smierdzialo, takze uwaga forumowicze na biala corse bo moze wyjechac :) nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale wskaznik paliwa waha sie o jedna kreske mniej wiecej w trakcie jazdy raz pokazuje pol baku, raz o jedna kreske mniej po przejechaniu np 1 km wiec niemozliwy jest naturalny spadek paliwa az o tyle.. mam nadzieje ze pomozecie bo zaczynam sie zniechecac do mojej corsy przez to ale ciezko sie nie znichecac kiedy po 5 min jazdy w miescie boli glowa od tego zapachu..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

jeśli twierdzisz że z autem jest jeszcze coś nie tak to może mono wtrysk jest mokry bo nieszczelny

Na ściance grodziowej są łączenia węży.Tam sprawdzić i dolotowy i powrotny

Te wężyki są na wcisk coś w rodzaju zatrzasku i tam bym szukał jeśli bym był pewien że to z przodu

Dla pewności sprawdź czy nie jest mokre tam gdzie pompa paliwa jest ( pod siedzeniem tylnym )

Nie widzę innych możliwości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie śmierdzi:) winą była dziurka grubości cienkiej igły w przewodzie doprowadzającym paliwo do wtrysku tuż przed "objemką", przewód został skrócony o wadliwy odcinek i teraz wszystko gra :)bardzo dziekuję za wszystkie rady:) mam jeszcze problem z niedziałającym wskaźnikiem temperatury płynu/silnika, wskazówka ani drgnie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konrado666

A w takim ze jezeli ma zbyt bogata mieszanke to za duzo paliwa dostaje i gdzies musi uciekac ten nadmiara wiec capi paliwem

 

 

Sprawdź sondę lambda

Wyjaśnisz w jakim celu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies musi uciekac ten nadmiara

To jeśli mieszanka jest bogata to silnik zamiast spalać ją (co owocuje wyższym zużyciem paliwa) wyrzuca na zewnątrz paliwo?

Jeździłem dłuższy czas z uszkodzoną sondą, spalanie wzrosło a zapachu benzyny nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności