Skocz do zawartości

Konserwacja LPG


Gość pEvo

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem stronę na ten temat, ale wdaje mi się że na tej stronie dosyć szybko każą wszystko wymieniać jest ciekaw jak często wy to robicie?? Ponieważ mam LPG od 8miesięcy i zrobiłem nim 21tys i jeszcze nic nie zrobiłem jeżeli chodzi o instalacje LPG oczywiście i zastanawiam się czy już czas na wizytę "kosmetyczną";)

 

http://autogaz.automoc.pl/lpg-konserwacja/

 

P.S.

Ceny mile widziane :)

 

Poprawiłem literówkę w tytule(szukający będą mieć łatwiej)daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konserwacji mam problem bo czytałem że dobrze jest od czasu do czasu oczyścić parownik z syfu ale nie wiem gdzie w moim parowniku jest ten zaworek bo na samym dole nic nie mam takiego. Może ktoś się orientuje gdzie go znajdę

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym Cie martwić ale kiedyś ustawiałem gaz kolesiowi który miał podobny ( jeśli nie traki sam ) i nie mogłem u niego znaleźć spustu od szlamu. musiał go rozebrać i przy okazji wymiany membran umył go dokładnie. ale chwile temu to było i jest duże prawdopodobieństwo że się myle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A osoba na poziomie średnim jeżeli chodzi o mechanike da rade to zrobić sama czy lepiej do fachowca i ewentualnie ile coś takiego kosztuje orjętujesz sie może ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze lepiej robić samemu - masz satysfakcję że zrobiłeś cosik sam i pare zetek na piwko zostało :)

ważne jest abyś przy odkręcaniu zapamiętywał co jak było przykręcone aby tak to poźniej złożyć. generalnie to powoli, bez pośpiechu z piwkiem najlepiej :) w środku to naftą albo benzyną i jakąś szmatką czyścisz. skoro nic Ci się z autem nie dzieje to się narazie tego nie czepiaj jeszcze. może gdzieś w okolicach wakacji - szczerze mówiąc to nie wiem jak szybko to się zbiera, u siebie jeszcze nie spuszczałem tego.

 

tutaj masz tutorial znalazłem jak regenerować parownik taki jak u Ciebie:

http://forum.tempra.org/topics18/regeneracja-reduktora-tomasetto-at07-vt7920.htm

 

niech powie coś na ten temat ktoś kto ma u siebie taki parownik i miał okazję go rozbierać, lub wie jak w miarę bezinwazyjnie spuścić ten szlam. chętnie sam się dowiem co ile km spuszcza się ten syf.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z http://autogaz.automoc.pl/lpg-konserwacja/ :

Świece standardowe - co 10 000 km

Świece platynowe - co 40 000 km

Przewody wysokiego napięcia - co 30 000 km

Filtr gazu - co 5 000 - 15 000 km

Zalecana wymiana lub regeneracja reduktora - co 60 000 - 100 000 km, lub co 2 - 3 lata

Regulacja instalacji gazowej - co 10 000 - 15 000 km

 

-nigdy nie spotkałem się z wymianą świec tak częstą jak wymiana oleju -jakaś masakra, a co do świec platynowych to wytrzymują do 100 000km (to nie mój wymysł), a nie 40 000!

...no ale jak ktoś się bardzo nudzi to czemu nie :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Obok wyjścia płynu masz śrubkę na inbus to prawdopodobnie będzie do spuszczania syfu z parownika ale może się mylę :lol:

 

ja mam ten sam silnik co ty tzn c14nz i instalację elpigaz reduktor vega 1 generacja i oprócz wymiany filtra gazu i regulacji co 20 tyś nic więcej nie robię. Musisz tylko dbać o to żeby filtr powietrza był wymieniany co 10 tyś tylko 20 zł a mniej problemów później, świece muszą byś dobre i przewody wn. Ja już przejechałem ponad 80 tyś i jak na razie spokój ale pilnuje filtra powietrza, świec i olej to półsyntetyk co 10 tyś wymiana oryginał GM a przebieg to 260 tyś i spalanie na poziomie 8l/100km gazu :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też się to wydało mało prawdopodobne :) mi pali coś koło tego, tak średnio 8,5l ale jak jadę z rodzinką (żona i córeczka) i mam pełny bagażnik to czasami mam wrażenie że w końcu nie wjadę pod jakąś górkę :( ale przy tej ilości kucyków to i tak jestem zadowolony :(.

No co do konserwacji to już mam jakiś zarys, na razie samochodzik mam 8miesiecy i zrobione 20 tys wiec już wiem że w najbliższym czasie zaczynam działać, bo co do wymiany oleju (tylko i wyłącznie GM :)) i innych podzespołów związanych z BP to dbam jak tylko mogę :(.

 

Do kolegi Maciej-123 mam pytanie czy chodzi ci o ten imbus ??

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności