Skocz do zawartości

Czujnik sprzegła corsa DTI zepsuty? swięci się kontrolka.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam .

W corsie mojej dziewczyny po pewnym czasie od zapalenia silnika 1.7 Dti np przy hamowaniu i wciśniecia sprzegła zapala się lampka (serwis samochód z kluczykiem) byłem na diagnostyce i wywałiło błąd czujnika sprzegła przy pedale, co to za ustrojstwo?

Jak to naprawić zepsuć i jak wymienić?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

W corsie mojej dziewczyny po pewnym czasie od zapalenia silnika 1.7 Dti np przy hamowaniu i wciśniecia sprzegła zapala się lampka (serwis samochód z kluczykiem) byłem na diagnostyce i wywałiło błąd czujnika sprzegła przy pedale, co to za ustrojstwo?

Jak to naprawić zepsuć i jak wymienić?

Pozdrawiam

witam

kolego na początek sprawdż czy kostka nie zsuneła się z czujnika, sama wymiana jest prosta, czujnik ma zabezpieczenia z prawej i lewej strony , wystarczy przycisnąć obydwa na raz i wychodzi,czujnik jest podobny do czujnika stopu, jak byś miał problemy to na pw żeby nie zaśmiecać forum

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Miałem podobny problem. Udałem sie do elektronika, który TECH-em 2 ( 50zł) wykrył, że jest brak sygnału na urządzeniu wejścia-wyjścia czyli awaria czujnika sprzęgła. Udałem sie po takowy do ASO Opla, ale tam za bardzo nie wiedzieli o co chodzi. Sciągnąłem dolną osłone koła kierownicy i pokazałem które to ustrojstwo, przy dzwigni sprzęgła( 114zł) Po odłaczeniu akumlatora wymieniłem sam, wydawało sie ze jest już wszystko o.k. ale znowu zapala sie kontrolka. Obejrzałem przewody i wiązki nic nie wskazywało na ich uszkodzenie.

Prawidłowo w ASO nazywa sie to włącznik sprzęgła.

Rozwiązanie problemu:

1.Sprawdź bezpiecznik 10A w skrzynce z bezpiecznikami i przekaźnikami.

Czwarty rząd od góry, czwarty bezpiecznik od lewej.

2. Jeżeli jest dobry to przekręć kluczyk w stacyjke na pozycję zapłon i sprawdź, czy jest napięcie 12V, na czarnym kablu.

Jeśli tak, to wciśnij sprzęgło, żeby włącznik zadziałał i sprawdź, czy jest napięcie na szarym kablu włącznika.

Jeżeli bedziesz pewny ze to włacznik to mam działajacy, który nie potrzebnie wymontowałem i w jego miejsce zamontowałem nowy.

Problemem w moim przypadku okazał sie bezpiecznik.

Zastosuj sie do tych rad a może unikniesz wydania 114 zł jak miało miejsce w moim przypadku.

 

[ Dodano: Pon Kwi 05, 2010 07:36 ]

Po odkręceniu osłon i odrobinie sprytu wymiany można dokonać w własnym zakresie.

Po wymianie i odłaczeniu akumulatora check engine przestał sie zapalać.

Tak oto wyglada sprawca zmartwień:

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Marcel_kk mogłbyś opisać dokładnie krok po kroku gdzie ten wyłącznik się znajduje i jak się do niego dostać najlepiej. Mnie chyba czeka to samo, bo bezpiecznik sprawdzałem i mam dobry. Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Trzeba wymontować dolne pokrycie tablicy rozdzielczej po stronie kierowcy.

1. ustawić koło kierownicy w najwyższym położeniu ( w modelach z regulacja wysokości)

2. docisnąć w dół wkrętakiem ( najlepiej równocześnie dwoma) zaciski półki, wyjąć półke z ustalonego położenia, pociagajac ja do tyłu i dołu.

3. wykręcic dwa wkręty.

4. wyczepić u dołu dolne pokrycie tablicy rozdzielczej, pociagnąć w dół i wyciągnąć z górnego zamocowania

5. wyjąć dolne pokrycie z tablicy rozdzielczej.

6. wtedy ukaże sie dzwignia sprzęgła i hamulca

7. włącznik sprzęgła umieszczony jest nad dzwignią, poznasz go odrazu.

Opis jest troche ogólny bez fotek, ale niestety na razie z braku czasu nie jestem wstanie ich wykonać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności