Skocz do zawartości

Uszkodzona chłodnica klimatyzacji


Gość zacharq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

mam problem z klimatyzacją właśnie dziś dowiedziałem się że chłodnica klimatyzacji została skorodowana po zimie i nie nadaje się do niczego trzeba ja wymienić plus skraplacz i osuszacz,

mam teraz pytanie do wszystkich jakie są koszty tychże części i ich wymiana, czy ewentualnie można to zrobić samemu i jak to wygląda:)

 

Jakiej marki te części i gdzie można je kupić najtaniej

W Warszawie za te części i zrobienie tego krzykneli mi bagatela 1000zł :)!:)

 

Nie uważacie że trochę za dużo ??

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc w temacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeusmobil

 

przepraszam kolego :)

Zafira A z 2000r. 180tys kilometrów silnik 2.0 DI 60KW model Elegance

 

[ Dodano: Sro Mar 31, 2010 13:10 ]

daro

 

po pierwsze:

przepraszam ale nie znalazłem tego tematu wcześniej, podobne a i owszem

więc dziękuje za odpowiedni link

po drugie :)

mam pytanie, sądzisz że jest to do zrobienia samodzielnie ?

pytam bo nigdy nie robiłem takich rzeczy a 1000zł to jest pieniądz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam , jak masz dziurę tylko jedną ,to spróbuj zakleić ją jakimś twardym klejem ja tak zrobiłem w asterce g ,wymieniłem chłodnice i po roku znowu kamień chyba trafił i dziurka , w miejscu gdzie pojawił się barwnik wyczysciłem te lamele i potem odtłuściłem wszystko ,następnie od tyłu zakleiłem taśmą klejącą i nałożyłem klej aluminiowy 2 składnikowy z technicol ,poradził mi jeden gostek co zrobił tak tylko on zakleił klejem na gorąco jakimś twardym.Tak zaklejona chłodnica działała przez około roku do chwili sprzedania auta ,tak więc koszt nie wielki a można zaoszczędzić na zakupie nowej chłodnicy.

Dodam że trzeba zasłonić kratki wlotowe w zderzaku to prawdopodobnie kamienie nie będą wlatywać na wentylator i strzelać w chłodnice co chyba jest w większości przypadków .

Oczywiście taką siatką na owady ale z plastiku http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,gdzieś wcześniej umknął mi ten temat.

jest to do zrobienia samodzielnie ?

Jeżeli posiadasz trochę zdolności manualnych i podstawowe narzędzia to myślę że sobie poradzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość mariuszekf

Witam mam dziurawą chłodnice klimatyzacji oczywiście dziurka za wentylatorem mam pytanie do kolegów może ktoś spawał lub kleił chłodnice i jaki był tego efekt i jak długo było to szczelne bo są różne opinie co jest lepsze spawanie czy klejenie

 

[ Dodano: Sob Maj 15, 2010 12:33 ]

A i jeszcze jedno jestem na forum od ok 2lat ale nie wiem dlaczego usunieto moje konto dlatego w profilu jest dołaczył dzisiaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszekf

Czytałem ten post wiele innych ale interesuje mnie opinia innych forumowiczów jakąie mają doświadczenia z napraw klimy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

jak chcesz mieć klimę sprawna i nie planujesz sprzedać autko to kup nowy pełny zestaw (nie chłodnicę) tylko zestaw chłodnica osuszacz i czujnik oryginał nowy bo nie jest aż taki drogi.Masz wtedy gwarancję że podziała i nie będziesz musiał za moment od nowa nabijać gazu.

 

Jak planujesz sprzedać to używka ale z gwarancją jakąś.

 

Klejenie chłodnicy jest raczej mało skuteczne bo tam w środku panuje troszku ciśnienie i prędzej czy później gaz wyfrunie.

 

Moja dobra rada to Nie ! inwestuj! w! zamienniki! a allegro ....... :wink:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności