Skocz do zawartości

Opel Astra 1.4 Problem z jazdą na LPG


Gość eqajang

Rekomendowane odpowiedzi

Iż to jest mój pierwszy post na forum więc najpierw wypada mi się przywitać z wszystkimi ,więc Witajcie :)

 

Piszę,ponieważ mam problem z swoim autkiem,a aktualnie trochę brak kasy na magika od gazu. Być może pomożecie mi wy.

Otóż problem pojawił się wczoraj.

 

Wracałem do domu (jadąc na gazie) i nagle silnik zaczął jakby pchać do tyłu przez moment.

Jechałem 60 km/h trzymając pedał gazu w jednej pozycji - samochód jechał.

Gdy wcisnąłem choć odrobinę mocniej to tak jakbym hamował,samochód zaczął zwalniać ,ale gdy wróciłem do poprzedniej pozycji trzymał prędkość.

Dojechałem do domu, wjeżdżając w podjazd ,silnik zgasł. I sedno od wczoraj jest takie :

Na benzynie mogę jechać normalnie,nie ma żadnych problemów ani z jazdą, ani z włączeniem silnika itp.

Gdy przełączam autko na LPG , (mam instalacje sekwencyjną) i uaktywnię poprzez zwiększenie obrotów silnik od razu gaśnie. Niezależnie czy trzymam pedał gazu ,czy nie, obroty spadają i gaśnie.

 

Dane o samochodzie i LGP:

Opel Astra F

Silnik - 1.4

1992r.

 

LGP:

Reduktor - Car-Gaz

Elektrozawór - Zavoli

Wielozawór - Tomasetto 200/30

Elektr. jednostka sterująca - BIS

(Jak coś jeszcze potrzebne to piszcie)

Kilka fotek :

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wcisnąłem choć odrobinę mocniej to tak jakbym hamował,samochód zaczął zwalniać ,ale gdy wróciłem do poprzedniej pozycji trzymał prędkość.

ewindenty skutek kończącego się gazu, lub jakiegoś zaczepistego zatoru w zasileniu.

nie sciemniaj że masz sekwencje jak nie masz :lol:

napisz kiedy miałeś robione rzeczy typu wymieniany filtr, czyszczony parownik, ile instalacja ma naganiane.

 

[ Dodano: Sro Mar 31, 2010 14:00 ]

aha, witaj! :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewindenty skutek kończącego się gazu, lub jakiegoś zaczepistego zatoru w zasileniu.

nie sciemniaj że masz sekwencje jak nie masz

napisz kiedy miałeś robione rzeczy typu wymieniany filtr, czyszczony parownik, ile instalacja ma naganiane.

Gazu mam prawie połowę butli więc to nie przez to.

Zator w zasileniu ? (jestem kompletnym laikiem jeśli o to chodzi więc jak możesz, wytłumacz mi co mogę zrobić [by sprawdzić chociaż])

 

Kupiłem autko trochę w czerwcu 2009r., filtr był wymieniany rok temu ( podobno :P )

Co do parownika to niestety nie wiem ,"Ile instalacja ma naganiane"? Chodzi o przebieg na niej w km?

Jeśli tak to założona była 166 tys. km.

Teraz mam prawie 190 tys. km.

Ostatni przegląd gazu - 175 tys. km (według karty gwarancyjnej)

 

Co do sekwencji - możliwe,że się pomyliłem, nie wiem jak to rozpoznać :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

eqajang, zmień tytuł swojego postu na właściwy.

na początek dobrze byłoby udać sie do gazownika bo z tego co napisałes wynika, że za mao gazu silnik dostaje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem autko trochę w czerwcu 2009r., filtr był wymieniany rok temu ( podobno )

to może być przyczyną zatoru.

 

 

Chodzi o przebieg na niej w km?

o to dokładnie mi chodziło :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eqajang, zmień tytuł swojego postu na właściwy.

Zmieniłem. Mam nadzieje,że teraz dobrze jest :)

 

to może być przyczyną zatoru.

Okej,gdzieś na forum chyba jest coś o tym filterku. Poszukam,dzięki za rady.

Do gazownika dopiero za 2 tygodnie mogę jechać więc uzbroić się w cierpliwość muszę :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności