Skocz do zawartości

Świecąca lampka Poduszki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Szybkie pytanie.

Rozbierałem dywaniki bo mam przeciek z nagrzewnicy i wszystko było mokre jak gnój.

Wyciągnąłem akumulator, po kilku dobrych godzinach rozbierania plastików itp musiałem wypiąć kostkę (nr 1) ze sterownika Siemensa znajdującego się za ręcznym. Następnie wyciągnąłem wtyczkę (nr 2) pod dźwignią OTWIERANIA MASKI (taka zielona kostka).

Dołączona grafika

Pościągałem wszystko, potem powkładałem wtyczki i włożyłem akumulator.

Po włączeniu zapłonu lampka gaśnie na sekundę i ponownie świeci.

Żadnych innych kabli nie odłączałem !

Dołączona grafika

 

Nie podłączałem się nigdy do kompa ale taki błąd da się zresetować w jakiś standardowy sposób ?

Odłączony akumulator przez noc nic nie dał .

Macie program i schemat kabla do Astry G ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji tylko kasowanie poprzez kompa wchodzi w grę. Schemat interfejsu do znalezienia na Google. Ewentualnie popytaj w warsztatach, niekoniecznie trzeba jechać z tym od razu do ASO, może ktoś z 3 miasta ma interfejs i chce go przetestować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji tylko kasowanie poprzez kompa wchodzi w grę.

Dokładnie tak jak pisze GrzECHO, tylko po przez kompa.Zbyt poważny błąd aby pomogło odłączenie aku.Znajomy w A4 kasował jakieś błędy po przez odłączenie akumulatora i zwarcie klem na 10minut,rzekomo z dobrym skutkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za info.

Aktualnie poszukuję jakiegoś kabelka do Astry to i by fader skorzystał :beer:

Jak będę kasował błędy dam znać jaki był efekt

Pozdro

P.S.

Przy rozbieraniu auta odłączałem jeszcze kostki spod siedzeń ale to raczej nie miało żadnego znaczenia gdyż moja wersja łopla nie widzi czy ktoś siedzi w aucie :P albo widzi tylko mi nie chce o tym powiedzieć ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozbieraniu auta odłączałem jeszcze kostki spod siedzeń ale to raczej nie miało żadnego znaczenia gdyż moja wersja łopla nie widzi czy ktoś siedzi w aucie

 

Tak,ale to są kostki od napinaczy i bocznych poduch(jeżeli takie posiadasz)

U mnie nie łączyła ta kostka pod siedzeniem pasażera i kontrolka tez się zaświecała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłączałem jeszcze kostki spod siedzeń ale to raczej nie miało żadnego znaczenia

mialo

napinacze sa czescia ukladu airbag

odepniesz napinacze to wywali kontrolke poduszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mialo

napinacze sa czescia ukladu airbag

odepniesz napinacze to wywali kontrolke poduszek

Kurczę teraz kontrolka nie świeci się już wcale, ani po przekręceniu kluczyka w pozycję I ani po odpaleniu. Może to mieć jakiś związek z tym, że nie działa mi również wskazanie temp. na zegarach ? (paliwo, obroty i prędkość są ok)

 

Z Poważaniem: Macias

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wyjmowania zegarow sie nie przekonasz

Zegary wyciągam co chwilę, już nawet plastików nie nakładam, problem tkwi w tym że nie wiem gdzie mogę na tej kostce podać 12 V , nie mam schematu tej kostki. Najchętniej to znalazłbym (jakoś) piny odpowiedzialne za podanie rezystancji od czujnika temperatury i rezystorami podałbym na krótko i sprawa jasna ale nie mam schematu.

Druga opcja to zamiast czujnika temp. na zegary na wtyczkę podać odpowiednią rezystancję ale...

nie wiem czy ten czujnik to ten pod przepustnicą jakieś 20 cm w dół. Wygląda jak śruba wkręcona w korpus i wychodzi z niego (tak mi się na palce wydaje) na sztywno przymocowany kabel, położony jest w górę (dwa przewody) i dopiero przy listwie paliwowej ma kostkę łączeniową ale nie mam 100% pewności czy to ten czujnik.

Ojciec miał kiedyś jakiś programik w którym były rozrysowane poszczególne części w różnych markach samochodów tylko nie mogę go znaleźć bo nie wiem jak się nazywa. Takimi programami posługują się sklepy tyle że wpisują nr części i mają pełen podgląd. Macie może taki program ?

Z Poważaneim: Macias

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności