Skocz do zawartości

Ciężko zmieniają się biegi


Rekomendowane odpowiedzi

Gość micek1968

Witam...

Kupiłem wczoraj Nerivę i mam problem z biegami... Po prostu ciężko wchodzą... szczególnie jedynka i trójka.. wogóle dźwignia jakby nie wracał do pionu tylko jak chcę wrzucić trójkę to nie popycham wajchy do przodu tylko musze najpierw ją lekko przesunąć w prawo ... czy ktoś może powiedzieć co się dzieje.. czy tak ma być, czy trzeba po prostu wyregulować drążki (jakieś sprężyny odciągające drążek) czy to coś bardziej poważnego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Kupiłem wczoraj Nerivę i mam problem z biegami... Po prostu ciężko wchodzą... szczególnie jedynka i trójka.. wogóle dźwignia jakby nie wracał do pionu tylko jak chcę wrzucić trójkę to nie popycham wajchy do przodu tylko musze najpierw ją lekko przesunąć w prawo ... czy ktoś może powiedzieć co się dzieje.. czy tak ma być, czy trzeba po prostu wyregulować drążki (jakieś sprężyny odciągające drążek) czy to coś bardziej poważnego...

witam

kolego zacznijmy od tego jaki masz silnik, jeżeli jest to benzyna lub 1.7DTI to pewnie wybieraki trzeba wyregulować, a jeżeli jes to 1.7CDTI to pewnie coś z linkami lub wybierak na skrzyni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość micek1968

sorry... 1,7 CDTI :)

jak linki to pewnie da się wyregulować, podciągnąć czy coś w ten deseń

a jak wybierak? będą duże koszty czy to też do regulacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry... 1,7 CDTI :)

jak linki to pewnie da się wyregulować, podciągnąć czy coś w ten deseń

a jak wybierak? będą duże koszty czy to też do regulacji?

kolego jeżeli linki to można je regulować ale w tych wersjach najczęściej pada kosz pod lewarkiem biegów lub jak była udeżona kiedyś przodem to moze być luz na wybieraku albo najgorszy scenariusz była spawana obudowa skrzyni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakbym to skądś znał ;)

 

U mnie też jest problem z przełączaniem biegów :wesoly:

w moim autku jest układ linkowy i same linki chodzą ok

jest za to spory luz w samym "mechanizmie" (czy jak to się tam nazywa) w który wchodzi lewarek zmiany biegów.

Czyli dokładnie trzeba by wymienić/naprawić element który jest pomiędzy linkami a lewarkiem, biały element w czarnej obudowie lata we wszystkie strony, góra-dół jest dosłownie kilka milimetrów luzu.

Jak się dobrze ułoży jedynka wchodzi ok jak nie trzeba się siłować albo do skutku próbować ;)

I tu pytanie do fachowców co już przetrawili ten temat, bo kopie już od tygodnia i na ten temat nic nie wykopałem, da się to naprawić (zestaw naprawczy itp.) czy trzeba wymieniać całe draństwo.

 

Pozdrawiam i dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość micek1968

byłem dziśu mechanika który zlokalizował uszkodzenie powodujące ciężko wchodzące biegi... chyba jest to samo co u Ciebie.. po zdjęciu mieszka okazało się że drugi koniec dźwigni zmiany biegów lata w tej obudowie... wszytsko się powycierało jakby nigdy nie było smarowane (pełno szarego pyłu)... Mechanik powiedział że jak wymienimy wajchę to wtedy pomyślimy o regulacji itd.. ale najpierw trzeba ten luz usunąć ...

Dzwoniłem po firmach ale nikt tego nie ma oprócz ASO Opla a tam niestety 700,- :P Patrzyłęm na allegro ale nic na razie fajnego nie znalazłem oprócz jakiś zdezelowanych dźwigni...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem,wymienili i dupa okazało się że to wina koła dwumasowego ,nie hałasowało nic się nie działo co by na nie wskazywało jedynie co (ale to już znalazłem po mechanikach) jak był na pierwszym biegu i wciśnięte było sprzęgło i się dodało gazu zaczynał się toczyć,a później śmierdziało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość micek1968

a ja znalazłem używaną wajchę za 250... też jest malutki luz ale o niebo lepszy niż ta stara... mechanik mi dziś to wymienił.. wyregulował linki i teraz biegi wchodzą pięknie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności