Skocz do zawartości

Niesprawna klima Astra H


Gość vitjan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc proszę o pomoc.

Kupiłem Astrę H i niestety mam niesprawną Klimę.

Byłem w ASO na sprawdzeniu przed zakupem, ale oni sami nie wiedzieli dlaczego jest niesprawna - "prawdopodobnie uszkodzony jest panel klimatyzacji" - taką uzyskałem odpowiedź. Bezpieczniki sprawdzone, skraplacz nie uszkodzony (prawdopodobnie), jest nabita.

Zarówno przy włączonym zapłonie jak i przy włączonym silniku wogole nie włącza się klima (kontrolka nie daje żadnego odzewu). Obok jest kontrolka zamkniętego nawiewu a ta działa, ale co śmieszne, nie działa jak mam nawiew ustawiony tylko na szyby - u Was też tak jest?

Jeżeli jest uszkodzony ten panel to jak go wymienić? nie mam pojęcia - trzeba wyjąć radio? taki sterownik w ASO to ok 1000 zł + wymiana, widziałem na allegro używane za 100-200 zł, wole taki kupić i sam wymienić.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kolego nawiew w cyklu zamkniętym mógłby powodować parowanie szyby czołowej dlatego automatycznie się wyłącza po skierowaniu nawiewu na szyby, odnośnie sterownika klimy musisz sprawdzić jaki jest u ciebie ponieważ występuje kilka wersji(jak przyjżysz się zdjęciom na allegro to zauważysz rużnicę), są klimatroniki ,klima dwustrefowa itd, są sterowniki z dwoma wejściami na kostki i trzema,no i musisz uważać na angole bo nie wszystko pasuje, np. w instalacji 80% pinów jest odwrotnie po-wtykana, z tym panelem to też nie musi być uszkodzony, mogła przepalić się cewka w sprężarce klimy, jak byś miał pytania to na PW żeby nie zaśmiecać forum

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka włącza się po naciśnięciu guzika od klimy. Powyłączaj wszystko w samochodzie a na pewno usłyszysz.

Chłodnice pewnie masz jedną i dwa wiatraki. Ten od strony zderzaka jest od klimy.

Ten duży od strony silnika to ten normalny, jest większy.

Ten mniejszy powinien się kręcić :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość wermina

Panowie w Astrach H występują tylko dwa modele skraplacza klimy tzw długa i krótka. Czy są jeszcze jakieś inne modele pośrednie? Proszę o pomoc. Ma dziurę w chłodnicy jak sprawdzałem w ASO po winie wychodziła końcówka numeru 099 oznacza to chłodnicę krótką pasującą również do diesla 1.7 ja posiadam 19 CDTI 74 KW 2006 r. Problem się zacznie jak są jakieś pośrednie wymiary. Proszę o odpowiedź. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności