Skocz do zawartości

Stuki w w przednim zawieszeniu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Posiadam Astra Classic 1998 1.4 16V (X14XE), wspomaganie, ABS.

Od pewnego czasu coś stuka mi w przednim zawieszeniu (od strony kierowcy). Byłem u mechanika, stwierdził uwrwany łącznik po prawej stronie. Wymienił. Problem nie zniknął. Dwa dni temu wymieniłem opony, koła wyważone. Tarcze + klocki wymienione - przebieg na nowych 30 tys. km.

Jeżeli jadę na wprost żadnych stuków nie ma. Jeżeli zaczynam skręcać w delikatnie w lewo dochodzą mnie delikatne stuki (prędkość około 90 km/h). Stuki nasilają i stają się głośniejsze kiedy nacisne pedał hamulca (nawet przy jeżdzie na wprost)- delikatne przychamowanie. Częstotliowość stuków bez hamowania jak i z hamowanie przy tych samych prędkośćiach pokrywa się. Jeżeli prędkość około 60 km i mniejsza takie objawy nie występują. Jeżeli prędkość około 110 km i hamuję ostro - problemu nie ma. Jeżeli przychamowuje - silne wibracje kierownicą i głośnie stuki o częstotliowści chyba obracającego się koła.

Pytałem się wielu mechaników - zawsze mają jedną teorię - skrzywina tarcza. Jednak aby stwierdzić skrzywienie tarczy - trzeba je poprostu wyemienić. Chciałbym unikąć niepotrezbnych kosztów i najpierw wyeliminować inne ustreki zawieszenia.Dziękuję za każdą podpowiedź, która może ułatwić mi diagnozę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ednak aby stwierdzić skrzywienie tarczy - trzeba je poprostu wyemienić.

Nie trzeba od razu kupować nowych tarcz. Wystarczy sprawdzić tarcze specjalnym przyrządem do pomiaru bicia tarcz hamulcowych:

http://katalog.moto-profil.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=987&flypage=flypage.tpl&product_id=9513&option=com_virtuemart&Itemid=5&vmcchk=1&Itemid=5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakie są koszty wymiany przegubu?

A dodatkowo dodam, puste stuki dochodzą nawet kiedy jadę na wprost po większych nierównościach. Stuk ma dźwięk głuchy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość tomason2580

Kolego ja na 99% obstawiam tuleje któregoś wahacza. Niedawno kolega miał to samo. Stuki na nierównościach nasilające się przy hamowaniu i czasem ruszaniu. Podjedz do warsztatu albo sam podnieś auto i obadaj tuleje obydwu wahaczy. Daj znać czy miałem racje. PZDR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hacker607

Koledze stukala tarza o tą taką obudowe metalowa. Jesli rozpedzisz sie dobrze ponad 100 km/h (oczywiscie na autostradzie ??? ) to jak mocno zahamujesz to bedzie tluklo i trzeslo kierownica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem kiedyś takie stukanie przy skecaniu w prawo (powoli np na parkingu).

Wymiana przegubu i amorków z przodu pomogła.

Dzisiaj przydzwoniłem w tej stercie wody jaka jest na ulicach w jakąś duża nierówność aż mi auto podbiło a jechałem raptem może 30 km/h

Od tego momentu przy skręcaniu w lewo mam znowu to stukanie :)

Mam nadzieje, że to znowu tylko przegub i nic wiecej ...

Nie wiecie ile teraz wyamiana przegubu moze kosztować ?

 

[ Dodano: Wto Maj 18, 2010 10:36 ]

Zastnawiam się też czy warto walczyć o odszkodowanie jakieś.

 

[ Dodano: Sro Maj 19, 2010 13:26 ]

Okazało się, że poleciało mi łożysko macpersona ....

Wymiana 150 zł.

Musiałem też wymienić talerzyk pod sprężynę bo był cały przerdzewiały.

Oczywiście felga lekko wgnieciona, została wyprostowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności