Skocz do zawartości

Wymiana stacyjki autoalarmu


Gość swinek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien nietypowy problem.

Mam w mojej astrze autoalarm z taką stacyjką na kluczyk, że niby w razie czego można go wyłączyć... I stało się tak nie fortunnie, że kluczyk się złamał i został w tej stacyjce

 

I mam pytanie. W instrukcji piszę, że trzeba się złościć do ASO. I tak myślę zrobię, tylko mam pytania

Ile może kosztować taka naprawa?

I czy w każdym ASO da się to zrobić?

 

A może gdzieś do mechanika się zgłosić.

 

 

Poradźcie coś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacyjka na kluczyk?

no na ten normalny to tak, a jaki dodatkowy, gdzie umiejscowiony?

wrzuć jakąś fotkę dla zobrazowania

DAROMV6, koledze pewnie chodzi o syrenę autoalarmu

która jest na kluczyk,pewnie coś takiego:

http://www.allegro.pl/item975552716_syrena_z_wlasnym_zasilaniem_exus_20w_promocja.html

Możesz sam wymienić syrenę ale........... może być problem z wyciem.

Jeżeli masz syrenę z własnym zasilaniem to odłączenie aku spowoduje przejście w tryb zasilania własnego syreny. Ale myślę że elektryk sobie poradzi, syrena kosztuje 30 zł dwie, trzy dychy dla elektryka i po kłopocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAROMV6, koledze pewnie chodzi o syrenę autoalarmu

która jest na kluczyk,pewnie coś takiego:

http://www.allegro.pl/item975552716_syrena_z_wlasnym_zasilaniem_exus_20w_promocja.html

Możesz sam wymienić syrenę ale........... może być problem z wyciem.

Jeżeli masz syrenę z własnym zasilaniem to odłączenie aku spowoduje przejście w tryb zasilania własnego syreny. Ale myślę że elektryk sobie poradzi, syrena kosztuje 30 zł dwie, trzy dychy dla elektryka i po kłopocie.

Dokładnie ma coś w tym stylu. Już się przekonałem na własnej skórze, że odłączenie akumulatora nic nie dało :oops: i alarm wył jak dziki

 

To mnie trochę uspokoiłeś. Bałem się że jest to naprawa zmuszająca mnie do wizyty w ASO i kosztująca ok 200-300zł :roll:

 

Muszę tylko znaleźć elektryka w Gdańsku i będzie super

 

Dzięki :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odłączyć akumulator tak jak napisali w instrukcji

spewak, jeśli syrena ma własne zasilanie to odłączenie aku spowoduje przejście w tryb zasilania awaryjnego. Dlatego przed każdym odpięciem aku należy wyłączyć alarm lub przekręcić kluczyk w syrenie by zneutralizować syrenę.

To chodzi ewidentnie o złodziei.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności