Skocz do zawartości

zawór w nagrzewnicy Astra 2.0 DTL


Gość Darek 77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich.Mam pytanie,dotyczące tego co załancza ten zawór który puszcza obieg na nagrzewnice,czy to pokrętło za coś ciągnie czy co ? U mnie objawy są takie: jak wieczorem zostawie pokrętło na niebieskim to rano nie mam wogule ciepla w auci temp,silnika 90 st.a leci zimno dopiero z niewiadomych mi przyczyn cieplo samo sie pojawi ku mojej radości lub kilka dni nie mam go w ogóle.Klapka od linki pokrętła sie otwiera i zamyka ... termostat nowy, to musi być ten zawór,.A jeszce jedno jak zostawiam wieczorem na czerwonym to rano jest wszystko ok ,tylko ,że czasami zapominam zostawić na ciepłym i potem mam problemy i marznę pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wina zacinającego się elektrozaworu nagrzewnicy, pisano już o tym wystarczy poszukać.

http://forum.opel24.com/zawor-nagrzewnicy-astra-g-vt9049.htm

http://forum.opel24.com/problem-z-ogrzewaniem-w-astrze-ii-vt10723.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem kilka tematów na ten temat i piszą tam koledzy ,że słyszą jakieś tyrkotanie,a u mnie cisza ,czy może jest jakiś bezpiecznik od tego zaworu czy co?Bo są dni,ze zadziała mi grzanie i hula na całego tylko jak zostawie na noc na zimnym to rano nie ma ciepła /.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór działa w następujący sposób, pokrętło ustawione na max na zimno (niebieski kolor) wówczas zawór jest zamknięty i gorący płyn nie dociera do nagrzewnicy, jeśli pokrętło przekręcisz ok 1 cm w kierunku ciepłego to zawór powinien się otworzyć. Jeśli terkocze to znaczy że się wyrobiła przekładnia i przeskakuje trybik (zawór zacina się) jeśli po przekręceniu na ciepłe nadal mamy zimne powietrze to znaczy że zawór zaciął się i nie rusza w ogóle. Najlepiej rozebrać i sprawdzić. Na forum gdzieś było opisane jak to zrobić dla Astry ale nie mogę znaleźć, masz tu bliźniaczy model Zafirę może na coś się przyda.

http://forum.opel24.com/opis-wymiany-o-ringow-w-nagrzewnicy-w-zafira-a-z-kimatyzacja-vt17412.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki hadzii123 właśnie coś sie u mnie zacina tak jak napisałem potrafiło sie samo odblokować i ciepełko szło ale teraz już 3 dzień i zimno (nic nie terkocze cisza)Na 100% sie zacioł bo jak zostawiam na ciepłym to wtedy rano działało i grzał ze ho ho ,a teraz szlag trafił bo zostawiłem na noc na zimnym i koniec nie chce sie odblokować.A czy on jest sterowany jakąś linka czy elektronicznie ? dzieki ,a co do zaglądniecia do niego to dla mnie dziki zachód!:beer:

 

[ Dodano: Sro Kwi 07, 2010 18:29 ]

Witam.Dzisiaj jak jechałem z pracy było cały czas zimno ( było na czerwonym) i po 10 km zrobiło sie nagle przytulnie gorąco.Zaczoł sie zawór otwierać i zamykać i działa jak nowy wszystko chodzi cichutko słychać silniczek jak daje na ciepło.I teraz pytanie:o co w tym chodzi czy coś nie łąćzy czy co :beer: Może jest jakiś bezpiecznik który nie łączy i na dzirach sie włączyło???Zostawiłem na noc na czerwonym i jutro wam napisze czy mam ciepło ,ale raczej tak.Pozdrawiam czymajcie sie ciepło

 

[ Dodano: Czw Kwi 08, 2010 20:57 ]

A wiec napisze tak,.Jak wczoraj zostawiłem wieczorem na czerwonym to rano miałem ciepełko po paru minutach,ale potem po południ nie chcial sie zamknąć ten nieszczesny zawór i klima mi chłodzila ,ale jakoś słabiej,a nagrzewnica była ciepła,czyli jest tak,że ten zawór sie zacina ,nie dostaje impulsu żeby zaczoł pracować .Po kilku kilometrach po jeżdzie po dziurach zamknął sie i klima mroziła.Potem dałem na ciepłe i działa ,ale ewidentnie coś sie zacina.Jak ktoś ma taki problem niech napisze co daje prąd na ten silniczek :beer: pokrętło??? czy ta klapka coś włancza :P?? pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności