Skocz do zawartości

Drgania samochodu


Gość mycieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam taki problem odnośnie Astry F 1.4 sedan, Samochód był po dzwonie nawet że tak powiem zdrowym, maska zderzak poduszka otwarta, reflektory, podłożnica skrzywiona, silnik nie ruszony. Samochód obecnie jest poskładany, już rok nim jeżdżę, i od czasu wypadku pojawił się problem z drganiami przenoszonymi na budę, na początku bo był "sajgon" ponieważ mechanik nie ustawił zapłonu :P , dopiero udałem się do innego majstra i że tak powiem poprawiło się odczucie drgań o co najmniej 60%. Przy normalnej jeździe raczej to nie jest tak zauważalne, (no chyba że przy 4,5 tys obrotów plastiki zaczynają strzelać :beer: ) jak przy biegu jałowym gdzie obroty spadają i po prostu słychać jak plastiki drgają, kierownica jak się trzęsie itd ... (Wg. mnie najbardziej prawdopodobną opcją jest zawieszenie silnika czyt. poduszki, bo uważam ze jeżeli mechanik nie potrafił nastawić zapłonu w tym samochodzie to nie wierze ze wymienił poduszki silnika, a silnik musiał być wyciągany tak czy tak ...)

 

Moje pytanie brzmi: Czy moje podejrzenia są trafne ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz to zrobić w prosty sposób:

jedziesz na 2 biedu obroty w granicach 1500... dodajesz gazu do 2000 i puszczasz pedał gazu do 1500 ... i tak kilka razy raz po raz, jeśli masz wybite poduszki pod silnikiem to będzie wyczuwalne szarpanie budą lub nawet tłuczenie.

 

Moim zdaniem to jednak nie to.

jak samochód po dobrym dzwonie to coś zostało przeciągnięte lub niedociągnięte (skoszone) przy naprawie i są tego efekty.

A nie ściąga Ci na boki?? przy wyższych prędkościach nie drży kierownica, nie nosi nim po całej drodze?? (mam na myśli około 140km/h)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie było nic takiego, apropo poduszek i odnośnie tego gazowania samochodu, no fakt ze przy 2/2,5 tys obrotów obija się tam coś metalowego taki lekki stukot jest, ledwo słyszalny, ale jeżeli dodaje gazu to częstotliwość tego stukoty jest większa, jeżeli chodzi na wolnych to mniejsza tylko że to też nie jest reguła, dziś się tak dopiero dobrze przysłuchałem i faktycznie stuka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności