Skocz do zawartości

1.6 benzyna czy jest sens zakładać gaz do tego silnika


Gość jakub512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w mojej astrze mam silnik 1.6 71KM 1994r. Jak te silniki sprawują się na gazie? Mogę kupić całą instalacje z rozbitego punciaka, wyszło by wtedy trochę taniej bo za butle nie trzeba płacić, jest sens zakładać gaz do tego silnika? Nie stanie sie mułowaty? lubię przycisnąć, spala mi około 8l. benzyny, ale zapowiadane ceny benzyny przerażają mnie.

8l*5zł=40zł / 100KM KATASTROFA!

 

Dodam jeszcze że jeżdżę głównie na krótkich odcinkach do 6 KM ale bardzo często, przeważnie na niedogrzanym silniku. Zdarzają mi się też trasy powyżej 100KM ale to rzadko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

jeżdżę głównie na krótkich odcinkach do 6 KM ale bardzo często

Nawet nie zdążysz silnika rozgrzać więc sobie odpuść

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

wyszło by wtedy trochę taniej bo za butle nie trzeba płacić,

Butla tez ma swój żywot.Po 10 latach trzeba dać butle do sprawdzenia.Wymontowanie ,zamontowanie koszt przeglądu i nie wszędzie to robią-wyjdzie że nowa będzie taniej.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę kupić całą instalacje z rozbitego punciaka, wyszło by wtedy trochę taniej

tzn ile ta instalacja by Cię wyniosła?

Przelicz to sobie. Jeśli np robisz dziennie te 6km, to w 1roku robisz 2190km,

Zdarzają mi się też trasy powyżej 100KM ale to rzadko

więc przyjmijmy np 2500 km w roku, a że spalanie benzyny masz 8/100 to w roku spalasz 200 litrów (na te 2500km), a benzyna kosztuje (niech będzie średnio-) 4,50 zł, więc w 1roku wydasz 900zł. Gdybyś miał LPG, a trzeba przyjąć że spalanie mogłoby sięgnąć 10/100, to w roku samochód spali 250 litrów LPG -pomnożone przez cenę średnio 2,18zł daje 545zł w roku. Na samej różnicy cen paliw masz oszczędności 355zł w roku. Nie zapomnij o dodatkowych kosztach -m.in. przegląd samochodu bez lpg kosztuje 98zł, a z lpg 161zł; koszty przeglądów/regulacji instalacji LPG... to już pomniejsza nasze 355zł do około 250zł oszczędności w roku...

Jeżeli założenie tej instalacji (mam na myśli wszystko: instalacja, robocizna, ustawienie...) będzie kosztowało tylko np 500zł (w co wątpię) to zwróci Ci się to dopiero po dwóch latach, -a przez dwa lata wiele się może wydarzyć (np sprzedasz samochód, bo cię będzie wkurzał bo gazownik nie potrafił dobrze ustawić instalacji...) :wesoly:

pozdrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności