Skocz do zawartości

Uciekjący płyn chłodniczy


Gość djmatti91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djmatti91

Mam viki b 1.6 16v z 97r w gazie. Raz przy myciu auta zauwazylem ze nie mam wogule plynu chłodniczego!

 

Dolałem i na drugi dzien zauwazylem ze zeszlo mi go minimalnie.. pomyslalem.. moze sie uzupełnił. Akurat byłem wtedy u sąsiada ktory jest mechanikiem z wykształcenia. Opowiedziałem mu co sie dzieje i powiedział ze płyn mi moze uciekac pod uszczelkę lub pompą wodna lub poprostu mam gdzies przeciek. Uszczelka raczej odpada bo olej jest ok a takto robiłaby sie z niego jasna maź. Sasiad zajrzał pod auto i zobaczył plamy.. okazało sie ze to był płyn chłodniczy. Poźniej podjachalem na kanał i okazało się ze jakas rurka od płynu nie jest dociągnięta.. więc ja dociągłem i dodatkowo dałem opaskę. Robiłem to bodajze w sr-czw przed swietami.. Od tamtej pory obserwuje plyn chłodniczy i zuwazylem ze ubywa mi go w nieznaczny sposób ale ubywa.. czy cos jeszcze byloby nie tak?? Auto nie ma zadnych dziwnych objawów.. zachowuje sie normalnie, nie gasnie, temp ok, Nie kopci na biało (chyba ze zimno na dworze) dodam ze od pory dociągnięcia tej rurki i wlaniu plynu na maxa zrobilem 380km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej jest w normie. a plamy.. dwa dni pozniej pojawila sie kropla wytarlem ja i do tej pory nic. Ale ta kropla to jeszcze moglabyc z tego starego wycieku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje podjechać na kanał i pooglądać silnik ze wszystkich stron, musi gdzieś kapać skoro go ubywa, czasem leci w takie miejsce, że kapie nie pod auto. Szukaj na cybantach, szukaj pęknięć wężów... przynajmniej tak było u mnie.

Kiedyś w astrze miałem niesprawny korek zbiornika wyrównawczego i robiło się ciśnienie w układnie i po jakimś czasie wywalało gdzieś na cybantach, kiedy wszystko było wymienione na nowe, wywaliło na parowniku z gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bedzie sucho to podjade na kanal narazie jestem na etapie obserwacji. Dzieki za wskazówki

 

[ Dodano: Pon Kwi 19, 2010 21:39 ]

no wiec plyn uciekal z kolanka od gazu.. i teraz pytanie.. czy powinno byc kolanko czy trojnik?? gaz chodzi bez zarzutu.. nic sie nie dzieje pali dobrze. A akurat gdy szukalem wycieku to przyjechal brat sasiada ktory robi w gazie i mi mowil ze zle zalozony gaz bo piowinien byc trojnik a jest kolanko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności