Skocz do zawartości

Wyciek oleju z pod głowicy.


Gość spaider

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj oglądałem swoją Corse od spodu,i zauważyłem nieduży wyciek oleju z pod głowicy,czy mogę z tym jeździć i co się może stać jeżeli tego nie usunę.Płynu chłodzącego nie ubywa ,olej wymieniany ok.5 tysięcy km temu,raz trochę dolałem trzyma stan,auto nie dymi,chodzi normalnie ,jedynie co mnie zmartwiło to majonez pod wlewem oleju ale to wina zepsutego termostatu jeździłem na niedogrzanym silniku.W wakacje chce jechać nad może 600 km w jedną stronę ,czy ta uszczelka to wytrzyma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientacyjne ceny:

Uszczelka pod głowicę 40-50zł., planowanie głowicy 50zł. (zależne od fachowca), uszczelka pod kolektor, uszczelniacze zaworowe, uszczelka pod pokrywę zaworów-cen nie pamiętam, sprawdź orientacyjnie w necie.

Przy okazji olej, filtr oleju-100zł.

Robocizna uzależniona od regionu, konkretnego mechanika.

Myślę, ze zamkniesz się w 500-550złotych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dario19823

kolego wymien za wczasu bo pozniej płyn z chłodnicy wymiesza sie w silniku i bedziesz miał smietane w silniku w najlepszym wypadku zapali sie kontrolka od oleju i laweta albo chol a w najgorszym zatrzesz sinik , patrz na wskaziki i na temperature. Moze byc jeszcze tak ze pojdzie ci olej w wydech i bedzie ci pluł olejem z tłumika (zobacz) ..

A pamietaj jeszcze jedno lepiej dac drozej i miec gwarancje niz dac paprochowi . Ja tez to przerabiałem dałem taniej i po 15 tys km znowu wymieniałem . Na ty nie oszczedzaj.. Daj znacz pozniej ile cie to kosztowało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać ile impreza będzie kosztować ,muszę wymienić jeszcze rozrząd,kupić nowe laczki i tłumik,sporo części do wymiany , a może lepiej utopić ją w rzece i mięć spokój :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje. Oglądasz silnik od spodu i twierdzisz, że masz wyciek spod głowicy? Przecież to widać od góry. Żebyś nie rozebrał niepotrzebnie połowy silnika :wink: Jak masz silnik ....SZ to na pewno cieknie spod DIS-a - ja też kiedyś myślałem, że to spod głowicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dario19823

Kuknij czy wali ci olej z prawej strony , zacieka koło swiecy i koło cewki zapłonowej to leci spod DIS.A

 

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 12:58 ]

Ja bede to wymieniał w poniedziałek , kolo bedzie mi wymieniał rozrzad oraz przy okazji ten simering mi wyzuci . Lepiej za jednym razem bedzie spokój. pozdrowienia, 150zł wyszło za wymiane rozrzadu i simeringu .. Sam simering jest drogi 35zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje. Oglądasz silnik od spodu i twierdzisz, że masz wyciek spod głowicy? Przecież to widać od góry.

Od góry trochę widać ,jak wejdę do kanału to widać wyciek w okolicy drugiej świecy od strony rozrządu. Z pod DISA kiedyś ciekło ale teraz jest uszczelnione i tam jest sucho.Silnik X14SZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności