Skocz do zawartości

Dziwne wycie i drgania karoseri


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moja Astrą. Model to Astra G 1.7 CDTI(80KM). Ostatnio wymieniałem sprzęgło ponieważ ślizgało. Przed wymianą w samochodzie był dziwny objaw,w trakcie i najczęściej podczas hamowania silnikiem słychać takie dziwne odgłosy podobne do kończącego się mostu w polonezie. Jak by huczenie i wycie. Po wciśnięciu sprzęgła odgłosy milkły także chyba łożysko w kole odpada. Myślałem ze to wina koła dwumasowego ale mechanik mnie zaskoczył mówiąc ze w tym silniku dwumasy nie ma. Wymieniłem więc tarczę i docisk, przy okazji poduszkę przy silniku. Liczyłem że te dzwięki znikną jednak po wymianie sprzęgła dalej słychac. Jeszcze na dodatek teraz przy gwałtownym przyśpieszaniu strasznie trzęsie karoserią(uczucie jak by sie jechało po kostce brukowej) Przed wymianą sprzęgła tego nie było. Jeśli ktoś spotkał się już z takimi przypadłościami i wie co to moze bc to proszę o pomoc gdyż nie mam sił już do tego samochodu.Co może być przyczyna takich dzwieków i drgań? Dodam że poduszki przy silniku są całe i olej w skrzyni był zmieniany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej podczas hamowania silnikiem słychać takie dziwne odgłosy podobne do kończącego się mostu w polonezie. Jak by huczenie i wycie

Sam napisałeś i być może kończy mechanizm różnicowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mechanizm a moze coś ze skrzynią???Co do tych drgań dziś jadąc zauważyłem kiedy najbardziej drga cała karoseria. Gdy jade np. na 4 biegu i chcę zredukowac do 3. Wbijam 3 i delikatnie puszczam sprzęgło a wtedy gdy jeszcze nie do końca puszczę zaczyna sie wszystko trząść. W sobotę wymieniałem sprzęgło,musiał mechanik chyba coś spiepszyć bo to nie normalne jest aby tak się działo. Miał już ktoś kiedyś z tym do czynienia???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

W sobotę wymieniałem sprzęgło,musiał mechanik chyba coś spiepszyć bo to nie normalne jest aby tak się działo.

Sprawdź śruby mocujące skrzynkę przekładniowa.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Wszystko trzyma się kupy i jest ok. Dziś po wizycie u mechanika diagnoza była zaskakująca. Powiedział mi że nie pali na jeden cylinder czyli że chyba z wtryskiem jest coś nie tak. Wierzyć mi sie nie chce bo na biegu jałowym silnik pracuje tak jak zawsze pracował. A drgania z kazdym kilometrem się nasilaja i zaczynam słyszeć już bardzo wyraźnie z lewej strony dzwieki których cięzko opisać. Czy to może być koniec skrzyni??? Czy jeśli to skrzynia to mozna ją jakoś wyremontowac czy trzeba szukać innej?? Proszę o porade

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Dziś po wizycie u mechanika diagnoza była zaskakująca. Powiedział mi że nie pali na jeden cylinder czyli że chyba z wtryskiem jest coś nie tak.

Przy tej usterce powinna się zaświecić jedna z kontrolek.Auto z kluczykiem lub emisji spalin.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności